|
|
کدخبر: ۱۵۷۸۴۵

نماینده کارگران در شورای عالی اشتغال به تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: نماینده کارگران در شورای عالی اشتغال با تاکید بر اینکه هدف اصلی دولت در سال جاری حفظ اشتغال موجود و ایجاد مشاغل مولد و پایدار است گفت: جلسه بعدی شورای عالی اشتغال نیمه اول اردیبهشت ماه برگزار می شود.

مهرزاد مویدی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، بابیان اینکه یکی از اهداف اصلی در جلسات شورای عالی اشتغال پیش رفتن برنامه ها در راستای بسته سیاستی حمایتی دولت است گفت: حفظ مشاغل موجود و شناسایی ظرفیت های مناسب برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار یکی از مسائلی است که در راستای بسته سیاستی در کشور دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: توجه به مشاغل کوچک و خانگی، توسعه بخش کشاورزی، گردشگری و ارتباطات از اولویت های دولت در سال جاریست. اینکه صنعت گردشگری، بخش معدن، صنعت و صنایع و فناوری های نوین از جمله زمینه هایی هستند که ظرفیت های مناسبی برای ایجاد اشتغال وایجاد تحرک در اقتصاد دارند از جمله مباحثی است که در شورای عالی اشتغال بر آن توجه می شود و قرار است در کشور عملیاتی شود.

نماینده کارگران در شورای عالی اشتغال در پاسخ به اینکه در صحبت های آقای وزیر راه کار فائق آمدن بر بیکاری ایجاد اشتغال یک میلیونی در سال است افزود: باتوجه به اقداماتی که دولت در استان ها در جهت رفع رفع موانع و تسهیل شرایط داشته است در بسیاری از استان ها نرخ ایجاد شغل افزایش یافته است بنابراین به نظر می رسد که میزان شغل ایجاد شده در کشور تا پایان سال به بیش از یک میلیون برسد.

مویدی افزود: این دولت تاکید بسیار زیادی به ارائه آمار صحیح از تولید و اشتغال دارد و معتقد است اگر قرار است آماری در زمینه اشتغال فراهم شود درست و مستند باشد، نه آمار ساختگی و بدون اساس.

وی اظهار کرد: از دیگر مسائلی که همواره در جلسات شورای عالی اشتغال تاکید می شود، تقویت بنگاه هایی است که ظرفیت جذب نیرو را دارند. از آنجایی که همیشه مشکل بنگاه ها بحثپول نیست، تغییر ساختار بنگاه ها در کنار حمایت از مشاغل خانگی و صنایع کوچک نیز در برنامه کار دولت است.

انتهای پیام /

ارسال نظر