|
|
کدخبر: ۱۵۸۵۷۴

محسن اسماعیلی از شاگردان آیت الله مجتبی تهرانی گفت: نرم افزار چندرسانه ای «کوثر» بیش از ۲ هزار جلسه از بیانات ایشان درباره حضرت زهرا(س) است که علاوه بر متن جلسات، دارای صوت و فیلم بوده و خواندن کتاب ها به تنهایی کفایت نمی کند.

گروه فرهنگی مشرق، آیین رونمایی از نرم افزار چند رسانه ای «کوثر» شامل بیانات آیت الله آقا مجتبی تهرانی پیرامون شناخت، عظمت، جلالت و ویژگی های حضرت فاطمه(س) عصر روز گذشته(۲۵ فروردین ماه) با حضور محسن اسماعیلی و حجت الاسلام عطری نژاد از شاگردان آن مرجع فقید در فرهنگسرای سرو رونمایی شد.

حجت الاسلام عطری نژاد از شاگردان آقا مجتبی تهرانی در سخنانی کوتاه به بیان حدیثی در خصوص علت برتری و فضیلت حضرت علی(ع) بر سایر انسان ها پرداخت و گفت: عباس عموی پیامبر اکرم(ص) سؤال کرد برای چه علی(ع) بر ما فضیلت پیدا کرده در حالی که ریشه ما همگی یکی است.

وی اظهار داشت: حضرت رسول(ص) در پاسخ به سؤال عموی بزرگوار خود، داستان خلقت و آفرینش را توسط خداوند مطرح کردند و فرمودند: پروردگار متعال قبل از خلقت عالم، عرش و کرسی، نور مرا خلق کرد سپس از خلقت آفرینش اراده کرد نور علی را از نور من و فرشتگان و امام حسن و امام حسین علیهم السلام خلق کرد و بعد یک ظلمت و تاریکی عالم را فرا گرفت.

عطری نژاد افزود: ملائکه از خداوند سؤال کردند آیا این تاریکی از بین خواهد رفت که خداوند نور دخترم صدیقه طاهره سلام الله علیها را خلق کرد و به برکت زهرا(س) تمام عالم روشن شد و اگر زهرا را زهرا می گویند به این اعتبار است.

در ادامه مراسم محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان و یکی از نزدیک ترین افراد به آیت الله مجتبی تهرانی سخنرانی کرد.

وی گفت: مناسبت هایی که ما را کنار هم جمع کرد آنقدر مهم و زیاد است که انصافاً هنر می خواهد که بتوان در لحظاتی که در این جلسه حضور داریم درباره آنها صحبت کرد.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: واقعاً رحلت آیت الله مجتبی تهرانی، این مرد بزرگ مصیبت سترگی بود و حال که روز به روز از رحلت ایشان می گذرد خداوند تحقق این عرض را که خدمتشان کرده بودم را محقق می کند که بعد از شما نمی توانم به کسی دل ببندم لذا کسانی که با ایشان آشنا بودند بسیار راحت می توانند شهادت شرعی دهند که مرحوم استاد، کوهی از اخلاص بودند.

اسماعیلی اظهار داشت: آقا مجتبی تهرانی(ره) به واقع شخصی تکلیف گرا و شهرت گریز بود، هیچ چیز در زندگی جز انجام تکلیف برایشان اهمیت نداشت و به شدت از مطرح شدن گریزان بود و از طرح خودش در جامعه حتی به عنوان یک روحانی ساده جلوگیری می کرد.

این حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به ویژگی مثبت نرم افزار چند رسانه ای کوثر خاطرنشان کرد: نرم افزار چند رسانه ای کوثر شامل بیش از دو هزار جلسه از جلسات سخنرانی آیت الله مجتبی تهرانی است که علاوه بر متن جلسات، دارای صوت و فیلم است که باید مخاطبان گرانقدر خصوصا جوانان، از متن و صوت و یا فیلم با هم استفاده کنند تا متوجه لحن گرم این عارف عامل شوند.

وی تصریح کرد: بنده معتقدم سخنرانی آقا مجتبی تهرانی منحصر به فرد است لحن و کلام ایشان آنقدر گرم است که خواندن کتاب ها به تنهایی کفایت نمی کند و چگونه می شود که یک کسی در گوشه ای از خیابان های شهر تهران بزرگ کلماتی بگوید که تا عمق وجود انسان اثر کند و از یادش نرود.

اسماعیلی افزود: آیت الله مجتبی تهرانی شخصیتی بود که خداوند سال های سال توفیق به ایشان داد تا یک دوره معارف اسلامی را با بیان ساده اما محکم ارائه کنند، او مردی بود که صبح مهمترین درس خارج فقه اصول را داشت و شاگردان ایشان از افراد عادی نبودند و من معتقد بودم کسانی که به درس ایشان می آیند باید قبلا درس خارج فقه اصول را در جای دیگری گذرانده باشند و همین انسان هنگام ظهر، امام جماعت ساده ای بود که به مسجد بازار می رفت و شب نیز یک منبری ساده بود که مردم را با زبان پاک خود موعظه می کرد.

وی با اشاره به ارادت آیت الله مجتبی تهرانی نسبت به حضرت زهرا(س) عنوان کرد: از نظر ایشان فاطمه زهرا(س) تنها الگوی زنان عالم نیستند بلکه الگوی همه زنان و مردان از کوچک و بزرگ هستند چرا که ایشان کوثرند. همچنین مرحوم آقا مجتبی تهرانی با ارائه مستنداتی از روایات مختلف و نیز با اتکا به دلایل عقلی می گفت که وجود حضرت زهرا(س) را در عالم فقط دو نفر توانستند بشناسند و غیر از این دو دیگر کسی نمی تواند آن حضرت را بشناسد؛ یکی رسول خدا(ص) و دیگری حضرت علی(ع)، منتها ما آنقدر که می توانیم باید تلاش کنیم جلوه هایی از نورانیت صدیقه کبری را درک کنیم.

عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: ایشان همواره در لیالی قدر می فرمودند که حضرت زهرا(س) باطن لیلةالقدر است و همه ما باید به در خانه ایشان برویم چرا که انبیا و اولیا نیز برای حوائج خویش به این بانوی بزرگوار متوسل می شدند.

مراسم رونمایی از نرم افزار چند رسانه ای کوثر با نمایش کلیپی از روضه خوانی مرحوم آقا مجتبی تهرانی در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در خصوص حضرت زهرا(س) و مداحی محمد طاهری پایان یافت.

ارسال نظر