|
|
کدخبر: ۱۵۸۸۰۶

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اعلام کرد: خط لوله ۲۶ اینچ نفت خام گچساران که دچار نشت شده بود تا هفته آینده وارد مدار عملیات می شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، محمد باورساد گفت: خط لوله۲۶ اینچ نفت گچساران در منطقه سیاه مکان جهت انجام عملیات تعمیرات پیشگیرانه از دو هفته گذشته از مدار عملیات خارج شده بود که روز ۲۳ فروردین در نقاط پوسیده دچار پارگی شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ادامه داد: با اقدام به موقع نیروهای عملیاتی، نفت باقیمانده در خط لوله بلافاصله تخلیه و نفت ریزی خط مهار شد.

باورساد با اعلام این که به دلیل گرمای هوا مقداری نفت خام در منطقه جریان پیدا کرد که توسط کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران پاکسازی شد گفت: این خط لوله هم اکنون آماده سرویس است اما به منظور انجام تعمیرات بر روی نقاط دیگر خط و ایمن سازی کامل آن، تا هفته آینده در مدار عملیات قرار خواهد گرفت.

شرکت نفت و گاز گچساران یکی از شرکت های مهم تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که با تولید متوسط ۷۴۰ هزار بشکه نفت در روز سهم عمده ای در تأمین درآمدهای اقتصادی کشور دارد. این شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده اما تأسیسات آن در چهار استان خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس قراردارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر