|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۶۱

معاون دانشگاه پزشکی فسا:

خبرگزاری تسنیم: معاون بهداشت دانشگاه پزشکی فسا گفت: کروکدیل یا نمک حمام از خطرناک ترین مواد مخدر صنعتی است که شدیدترین اعتیادها را ایجاد می کند.

بابک پزشکی در گفت وگو با خبرنگارتسنیمدرفسااظهار کرد: کروکدیل یا نمک حمام از خطرناک ترین مواد مخدر است که شدیدترین اعتیادها را ایجاد می کند و در کمتر از چند ساعت اثر می کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا بیان کرد: این ماده مخدر صنعتی که در خارج از کشور تولید می شود، اثر مخربش ۵ تا ۸ برابر مورفین و تاثیر نئشه کنندگی اش۱۰ برابر آن است.

وی بیان کرد: تاثیر کوتاه مدت کروکدیل سبب می شود که فرد معتاد این ماده را هر۲-۳ ساعت مصرف کند در نتیجه معتاد، در تمام طول عمر خود نه تنها با مشکلات تهیه، آماه سازی ومصرف آن مواجه است بلکه هر یک تا دو ساعت که از خواب بیدار می شود این ماده را باید مصرف کند.

پزشکی افزود: این ماده مخدر که اثرات مخرب زیادی بر سلامت انسان دارد پوست بدن را همچون کروکدیل سبز رنگ وضخیم می کند و اندام فرد را همانند اندام فردی که توسط کروکدیل گاز گرفته شده از بین می برد.

وی خاطرنشان کرد: علائم مصرف کروکودیل شبیه علائم مصرف هرویین و بسیار شدیدتر از آن است و عموم مصرف کنندگان آن در کمتر از ۲-۳ سال فوت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا با بیان اینکه علائم ترک این ماده شبیه به ترک کراک یا هروئین است، بیان کرد: شدت درد ترک این مواد در عمل غیر قابل تحمل است و بیش تر بیماران بدون استفاه از داروی مخدر بسیار قوی، قادر به ترک آن نیستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین