|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۶۷

سردار یعقوب سلیمانی در بازدید از تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج مستضعفین گفت: اگر به تعهدات عمل شود، تا انتهای سال ۴ رام قطار دیگر به ناوگان حمل و نقل ریلی راهیان نور اضافه می شود.

سردار یعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج مستضعفین و دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در گفتگو با خبرنگار فرهنگیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به ادامه برنامه های مختلف در مناطق عملیاتی جنوب کشور گفت: با گذشت چند ماه از سال جدید هنوز هم زائران دانشجو و مردمی در مناطق عملیاتی جنوب و یادمان ها حضور دارند و امروز در دو نقطه از خوزستان نمایش رزمی برگزار می شود. یکی در اردوگاه متمرکز کشوری شهید مسعودیان در جوار قرارگاه کربلا و مرکز مدیریت جنگ در دروان دفاع مقدس و دیگری در اردوگاه متمرکز شهید باکری خرمشهر برگزار می شود.

سردار سلیمانی با اشاره به بحثحمل و نقل در راهیان نور گفت: حمل و نقل راهیان نور مستلزم ایمنی و زیر ساخت است. یکی از مباحثی که مورد تاکید مسئولان بوده است، رعایت مسائل ایمنی، عدم سانحه و دقت در حمل و نقل است. در این زمینه هم در زمینه ایجاد بسترها و هم زیر ساخت ها اتفاقات خوبی افتاده است. شبکه حمل و نقل " جوان سیر ایثار " مجموعه ای خاص است که اولویت آن حمل ونقل زائران است. در بحثشبکه ریلی هم که یک شبکه حمل و نقل ایمن هست و حداقل سانحه را دارد، اقدامات درخوری صورت گرفته است. بسیج برنامه ریزی کرده است و ظرفیتی ایجاد کرده و شرکتی به نام " ریل ترابر " برای ایجاد بستر مناسب جهت اعزام از طریق شبکه ریلی ایجاد کرده است. هم اکنون چهار رام قطار در سیر است که اولویت آنان انتقال زائر راهیان نور از مسیر راه آهن و خطوط ریلی است و به جنوب کشور منتج می شود. انشاالله برای غرب و شمال غرب هم این امکان فراهم شود.

وی افزود: محموله ای قریب به دو رام قطار سال گذشته از کره جنوبی خریداری شد. قرار است که قرارداد داخلی هم با شرکت واگن سازی پارس بسته شود و طی آن به تعداد واگن هایی که از بیرون وارد کردیم معادلش را در قرارداد داخلی داشته باشیم تا برای زائرین ظرفیت لازم قرار داده شود. قریب ۳۴ هزار نفر مدیر کاروان را آموزش دادیم. ۵هزار نفر متمرکز آموزش دیده اند و در قم استاد مدیر هستند. ۲۹ الی ۳۰ هزار نفر هم در استان ها آموزش دیده اند. شبکه مدیریت کاروان هم در حال آموزش دیدن است که همه جانبه بتواند به صورتی تاثیرگذار همه چیز را کنترل کند. همچنین در مجموعه بسیج شبکه مرکز کنترلی فعال شده است که چنانچه اتوبوسی حرکت کند، آن را کنترل کرده و ارتباط برقرار می کند. سیستم ماهواره ای شبکه اتوبوس ها هم اکنون فعال شده و گام به گام اتوبوس را کنترل می کند.

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج مستضعفین در ادامه تصریح کرد: براساس توصیه ها مبنی بر حمایت از تولید داخلی، قراردادی منعقد شده و ۲۵ درصد از مبلغی که باید در داخل خریداری کنیم تا دو سه روز آینده به حساب واگن سازی پارس واریز می شود و بعد از آن ۵ دستگاه طبق قرارداد تحویل ما داده می شود و تا ۹ ماه، هر ماه ۵ واگن دیگر تحویل می دهند که اگر تعهدات عمل شود، می توانیم برای آذرماه یکی دو رام دیگر از قطارها را راه اندازی کنیم. تا انتهای سال هم تقریبا ۴ رام قطار اضافه می شود و ما در زمینه حمل و نقل ریلی زائران تا حد قابل توجهی پاسخگو می شویم. البته این ها پاسخگوی همه زائران که نمی تواند باشد چون امکان پذیر نیست. منظور ما برای مسیری است که ریل دارد. ما ۴ رام قطار داشتیم. طی تعاملی که با راه آهن شد ۱۱ رام قطار استفاده کردیم. بعضی جاها محدودیت وجود دارد، چون خط راه آهن موجود نیست. که البته مطالبه و پیگیری هم کرده ایم موضوع دو خطه کردن مسیر اهواز - تهران و خوزستان - تهران راه بیفتد که در این صورت خیلی از مشکلات کمتر می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین