|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۶۷

فرمانده نیروی انتظامی در اختتامیه رزمایش:

خبرگزاری تسنیم: فرمانده نیروی انتظامی در مراسم اختتامیه رزمایش اقتدار ۳ تمرکز بر مرزهای شرقی کشور برای جلوگیری از تنفس گروهک های تروریستی را از اولویت های ناجا در سال ۹۳ عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، سردار اسماعیل احمدی مقدم با اشاره به منطقه عمومی قصرشیرین و ارتفاعات بازی دراز و مجاورت این مناطق با محل برگزاری این رزمایش اظهار داشت: در این مناطق همچنان عطر شهدا به مشام می رسد و ارتفاعات بازی دراز که نمادی برای مقاومت ایران بود از جمله مناطقی است که نیروهای بعثدر آن ها پیشروی داشتند.

وی ادامه داد: در زمان جنگ دولت صدام که دست آموز قدرت های بزرگ بود با تحرک این قدرت ها به کشورهای ایران تجاوز کرد که این جنگ نیز هیچ ثمری جز ویرانی و از بین رفتن منابع ۲ کشور و جان باختن صدها هزار نفر در پی نداشت.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با تأکید بر این که دشمن اصلی تمامی کشورهای منطقه اسرائیل است، گفت: این آتش افروزی هیچ نفعی برای کشورهای منطقه نداشت و تنها اسرائیل از آن بهره برد.

احمدی مقدم با ابراز خرسندی از به دست گرفتن سرنوشت مردم عراق توسط خودشان، بیرون راندن نیروهای متجاوز آمریکایی را که با پرچم دموکراسی جنگ دیگری را به عراق تحمیل کرده بودند مایه خشنودی دانست.

وی با تأکید بر این که ایران هرگز دشمن مردم عراق نبوده است، خاطرنشان کرد: فتنه گران جنگی را به ۲ کشور ایران و عراق تحمیل کردند و حجم خساراتی که بر مردم عراق وارد شد قابل قیاس با ایران نیست.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این که هنوز ثبات به بخشی از مناطق عراق بازنگشته است، وجود گروه های تروریستی و امنیت را مهم ترین چالش عراق و منطقه دانست و با اشاره به امنیت کشور ایران گفت: ایران همچون جزیره ای امن در اقیانوس متلاطم منطقه است که امنیت آن موجب دلگرمی برای کشورهای همسایه است و وجود نیروهای مرزی ما و افزایش توان آن ها نه تنها برای تجاوز به کشورهای همسایه نیست بلکه این نیروها برای تأمین امنیت در هر ۲ سوی مرزها تلاش می کنند.

احمدی مقدم با تأکید بر این که امنیت در مرزها می تواند فرصت آفرین باشد، افزود: مرزهای امن رونق اقتصادی را به همراه دارند و خوشبختانه استان های مرزی کرمانشاه و ایلام از جمله مبادی اصلی صادرات و تردد مسافر و گردشگر هستند.

وی ادامه داد: این امنیت مرزی باعثشده است که سالانه ۲ میلیون ایرانی از استان ایلام به عراق و یک میلیون عراق به کشور ایران تردد کنند که این رقم نیز در حال افزایش است.

فرمانده نیروی انتظامی پایان دادن به اختلافات مرزی و اتفاق نظر در نصب میله های مرزی را از جمله اقداماتی دانست که با همکاری مرزبانان ۲ کشور پس از ده ها سال انجام شده است.

احمدی مقدم در ادامه افزود: خوشبختانه به جز تحرک های جزئی گروهک پژاک که به دلیل عدم تسلط نیروهای عراقی در بخشی از مناطق شمال غربی کشور ما صورت گرفت و با تلاش مأموران ما بی اثر شد، هیچ مورد چالش برانگیزی در مرزهای غربی کشور ما به وقوع نپیوسته است.

وی برگزاری رزمایش اقتدار ۳ در کرمانشاه را تنها بر اساس یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده و بر مبنای تقویم ادواری عنوان کرد و گفت: برگزاری این رزمایش هیچ هدفی جز ارتقای توان رزمی و افزایش همکاری های متفاوت با همسایگان ایران ندارد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این که امنیت مرزی قوی در کشورهای همسایه باعثامنیت ماست، به ناامنی های اخیر در مرزهای شرقی اشاره کرد و گفت: در مرزهای شرقی دولت های همسایه یا احساس مسئولیت برای تأمین امنیت مرزی ندارند یا توان اجرایی کردن آن را و اگر مقتدرانه امنیت مرزهای خود را تأمین می کردند امروز ما آرامش بیش تری در آن مناطق داشتیم.

احمدی مقدم ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به وجود سرویس های اطلاعاتی بیگانه و قرارگیری گروه های تروریستی و وجود کانون تولید موادمخدر چاره ای جز اتکا به خود در امنیت مرزی ندارد و آنچه که می توانیم بر روی آن شرط بندی کنیم تنها توان خودمان است چرا که اگر نتوانیم امنیت مرزها را به درستی تأمین کنیم باید در تهران منتظر اقدامات چالش برانگیز باشیم.

وی خطاب به نیروهای مرزبانی که در سخت ترین و دورترین مناطق در حالت خدمت هستند، گفت: این خدمت شما موجب آرامش کشور است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به بهبود وضعیت امنیت استانهای مرزی غربی پس از ۸ سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه تجاوزات مرزی و وجود گروهک های تروریستی دیگر یک دغدغه چالش برانگیز نیست و امروز دغدغه این استان تنها جرائم خرد و سرقت های خرد است که این نشان دهنده ارتقای امنیت بوده و جز با عنایت الهی، هدایت ولایی و تلاش تمامی دولت ها به دست نیامده است و امیدواریم در دولت روحانی نیز آغازگر تحولی دیگر در مناطق مرزی باشیم.

احمدی مقدم ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر اغلب آلودگی های ناشی از مین و مهمات باقیمانده پس از ۸ سال دفاع مقدس پاکسازی شده و امیدواریم اندک موارد باقی مانده نیز پاک سازی شود.

وی برگزاری این رزمایش را تنها مختص این منطقه ندانست و آن را رزمایشی نمادین برای نمایش اقتدار نیروهای تمامی مرزهای کشور عنوان کرد و با اشاره به بهبود شرایط مرزی، گفت: ۱۰ سال پیش مناطق مرزی ما از نظر سرمایه گذاری و نیروی انسانی و همچنین تجهیزات و زیرساخت های لازم دارای منابع محدودی بودند وگرچه امروز نیز در شرایط ایده آل قرار نداریم ولی احداثراه ها و سرعت در تشکیل نیروهای مرزی امنیت قابل قبولی را برای مناطق مرزی کشور به وجود آورده است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: چنان چه در سال های گذشته مرزبانی کشور جز اولویت برنامه های ناجا بوده است. امسال نیز این اولویت برای نیروهای انتظامی وجود دارد ولی این اولویت در شرق کشور متمرکز بوده تا بتوانیم امکان تنفس را از گروهک های تروریستی در شرق کشور بگیریم.

احمدی مقدم در پایان با اشاره به تلاش دشمن برای تفرقه افکنی بین اقوام و مذاهب داخل کشور گفت: دشمن باید به این موضوع توجه داشته باشد که امروز نیز تمامی طوایف و اقوام ایران همچون دوران دفاع مقدس که در برابر دشمن شانه به شانه ایستاده اند، تصورات دشمن را باطل می کند و غاطبه مردم برادرانه پای نظام ایستاده اند و به ایرانی بودن خود افتخار می کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر