|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۶۸

یک استاد دانشگاه با انتقاد از تعطیلی ۵ ساله معادل های هنری خواستار شد

خبرگزاری تسنیم: یک استاد دانشگاه خواستار شناسایی کارگاه های پویای صنایع دستی و ارائه تسهیلات ویژه به آن ها شد.

شهرام امیری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، با بیان این که یکی از نکاتی که برای خط تولید در حوزه صنایع دستی کشور بسیار مهم است شناسایی کارگاه های پویا و فعال صنایع دستی است نه افرادی که کارت شناسایی دارند و هراز گاهی در خانه کاری را ارائه می کنند، اظهار داشت: معاونت صنایع دستی باید کارگاه های مشغول به کار و فعال را شناسایی و با تسهیلاتی که در زمینه کمک به مواد اولیه یا وام ارائه می دهند مشکلات آن ها را حل کند.

وی اضافه کرد: این که طی فراخوان اعلام می کنند که در نظر دارند برای کارآفرینی وام می دهند خیلی به درد نمی خورد، چرا که با این کار ۱۰۰ نفر می آیند که در بین آن ها ۲ کارگاه پویای صنایع دستی می آیند و به خاطر این که رقم در ۱۰۰ نفر تقسیم می شود مبلغی دست کسی ر انمی گیرد، لذا در این حوزه پیشنهاد می شود خود معاونت صنایع دستی این کارگاه ها را شناسایی کند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: قدم مهم بعدی این است که به این کارگاه ها اعلام می کنند که ما این مبلغ را می دهیم و شما این قدر باید قسط بدهید ولی چک می کنیم که شما این پول را در کارگاه استفاده کردید یا ماشین شاسی بلند خریدید؟

وی با بیان این که با این مدیریت از کارگاه ها باید کار بخواهند خاطرنشان کرد: متأسفانه در گذشته وام هایی به هنرمندان صنایع دستی داده می شد اما نظارتی روی استفاده از آن ها نبود لذا برخی این وام ها را در راه ازدواج و خرید ماشین و غیره صرف می کردند.

امیری خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که معاونت صنایع دستی باید هرچه سریعتر به آن بپردازد، روشن شدن تکلیف معادل های هنری است که الان ۵ سال است تعطیل است، یعنی ۵ سال است معادل های هنری و شورای ارزشیابی از میراثانجام می شود و ۲ سال و نیم است که در ارشاد هیچ اتفاقی نیفتاده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین