|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۳۸

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سازمان در حال نهایی کردن تمهیداتی است که موجب کاهش تاخیرات پروازی به خصوص در پروازهای حج و عتبات شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراد اسماعیلی اظهارداشت: تاخیرات پروازی شرکت های هواپیمایی پدیده ای نامطلوب است که صنعت حمل و نقل هوایی کشور با آن روبه رو است و همین امر منجر به نارضایتی مسافران و کاهش مزیت سفرهای هوایی می شود.

وی افزود: از آنجا که نظارت بر ارائه خدمات حمل و نقل هوایی ایمن، منظم و کارآمد برای مردم توسط متصدیان حمل و نقل هوایی از وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است بر همین اساس دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی ضمن رصد و پیگیری انجام به موقع پروازها، به منظور اجتناب از تاخیرات و افزایش مطلوبیت سفرهای هوایی و رضایتمندی مسافران، بررسی عملکرد شرکت های هواپیمایی را به طور مستمر در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه های سازمان هواپیمایی خاطرنشان کرد: در جهت انجام به موقع پروازها و اجتناب از بروز تاخیرات پروازی به ویژه پروازهای حج و عتبات عالیات، سازمان هواپیمایی کشوری ضمن بررسی کلیه پارامترها و مولفه های تاثیرگذار بر تاخیر پروازها، جلساتی به طور مرتب و حسب مورد با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی برگزار و بر انجام پروازها براساس جدول برنامه پروازی، تاریخ و ساعت تعیین شده تاکیده می کند.

اسماعیلی تصریح کرد: شرکت های هواپیمایی موظفند براساس توان فنی، عملیاتی، بازرگانی، ناوگان فعال، لحاظ کردن هواپیمای پشتیبان در برنامه پروازی و رعایت الزامات ایمنی در جهت تامین نیازمندیهای حمل و نقل هوایی کشور در زمینه مسافر و بار برنامه های پروازی خود را تنظیم و ارائه کنند.

وی با بیان اینکه ناوگان هوایی کشور بر اثر اعمال طولانی مدت تحریم ها در تامین هواپیما و قطعات در تنگناست، تصریح کرد: با این وجود رعایت حقوق مسافران از جمله مواردی است که سازمان همواره آنرا مد نظر قرارداده و خواهد داد.

اسماعیلی ابراز داشت: شرکت های هواپیمایی باید در ارائه خدمات رسانی به مردم عزیز کشورمان بویژه زائران خانه خدا و عتبات عالیات همچون گذشته نهایت جدیت و اهتمام لازم را به عمل آورند.

ارسال نظر