|
|
کدخبر: ۱۵۹۴۷۳

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل شرکت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اعلام این که تحویل گاز به نیروگاه های کشور در سال گذشته بیش از ۸ درصد کاهش داشته است از افزایش مصرف بیش از ۲۳ درصدی سوخت مایع در این بخش خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، مصطفی کشکولی با اشاره به این که سال ۱۳۹۲ در بخش نیروگاهی کشور بیش از ۲۷ میلیارد لیتر سوخت مایع مصرف شد گفت: این رقم در مقایسه با سال ۱۳۹۱،۲۳. ۴ درصد رشد داشته است.

به گفته وی از ۲۷ میلیارد لیتر سوخت مایع مصرف شده در نیروگاه های کشور ۱۲.۱ میلیارد لیتر نفت گاز(گازوییل) و ۱۵.۲ میلیارد لیتر آن نفت کوره بوده است. همچنین این ارقام در سال ۹۱ برای نفت گاز ۷.۶ میلیارد لیتر و برای نفت کوره نیز ۱۴.۴ میلیارد لیتر بود.

او با اعلام این که در سال ۱۳۹۱ مصرف سوخت مایع بخش نیروگاهی کشور به ۲۲ میلیارد و ۱۲۵ میلیون لیتر رسید که در سال ۱۳۹۲ پنج میلیارد و ۱۷۵ میلیون لیتر به این رقم افزوده شده است گفت: چهار میلیارد لیتر از افزایش مصرف سوخت مایع سال گذشته مربوط به نفت گاز می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین درباره گاز تحویلی به نیروگاهها در سال ۹۲ نیز گفت: سال گذشته، نزدیک به ۳۵ میلیارد مکعب گاز طبیعی به این بخش تحویل شد که این مقدار ۳.۱ میلیارد مترمکعب(۸.۲ درصد) کمتر از سال قبل از آن بوده است.

انتهای پیام / /


ارسال نظر

پربیننده ترین