|
|
کدخبر: ۱۵۹۵۱۴

پس از یک هفته روند کاهشی

خبرگزاری تسنیم: شاخص بورس که از چهارشنبه هفته گذشته روند کاهشی در پیش گرفته بود، سرانجام در معاملات امروز بازار سرمایه مثبت شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ شاخص بورس پس از یک هفته پی درپی حرکت در مسیر کاهشی سرانجام امروز مثبت شد و با رشد ۳۱۳ واحدی به ارتفاع ۷۴ هزار و ۱۶۱ واحد بازگشت.
همچنین ۳۵۸ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۱۷ میلیارد تومان در ۵۶ هزار نوبت معاملاتی امروز دادوستد شد و نماد معاملاتی شرکت های لیزینگ خودرو غدیر، مارگارین، ارتباطات سیار ایران و حق تقدم شرکت سیمان داراب متوقف شدند.
افزون بر این؛ در جریان آخرین روز معاملاتی هفته جاری، نماد معاملاتی تاپیکو، شبندر و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت و کچاد، کگل و وبصادر هم بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات بازار سهام داشتند.
بر پایه این گزارش؛ در پی افت مداوم بورس تهران، سرانجام دیروز مدیران بورس و مجلسی ها دور هم نشستند و وزیر اقتصاد نیز به حمایت از بازار سرمایه تاکید کرد تا شاید از سرعت حرکت رو به پایین شاخص بورس کاسته شود.
همچنین نماگر بورس که معاملات امسال را از ارتفاع ۷۹ هزار واحد شروع کرده بود تا عدد ۷۳ هزار واحد در روزگذشته سقوط کرده بود امروز دوباره به ارتفاع ۷۴ هزار واحد بازگشت.
انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین