|
|
کدخبر: ۱۵۹۵۴۲

علیلو خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی با بیان اینکه نیمه اردیبهشت گزارش این هیأت در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد، گفت: هدف از تحقیق و تفحص شناسایی تخلفات نبود اما به برخی از تخلفات نیز دست پیدا کرده ایم.

علی علیلو در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در ماه های پایانی سال گذشته روند تحقیق و تفحص از خودروسازان به اتمام رسید، اظهارداشت: در اواسط اردیبهشت ماه سال جاری گزارش تحقیق و تفحص از خودروسازان در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از تحقیق و تفحص از خودروسازان شناسایی تخلفات نبود، افزود: در روند بررسی وضعیت صنعت خودروسازی کشور به آسیب شناسی دقیق با مستندات لازم دست پیدا کردیم البته در این میان به برخی تخلفات نیز دست پیدا کردیم که برای صدرو حکم مستندات خود را به قوه قضائیه ارسال نموده ایم.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی اضافه کرد: نمایندگان هیأت تحقیق و تفحص علاوه بر بررسی صنعت خودروسازی کشور پیشنهاداتی را هم برای حل مشکلات این صنعت اعلام خواهند کرد.

علیلو با اشاره به اینکه یکی از پیشنهادات نمایندگان مجلس تشکیل کارگروه مشترک مجلس، دولت و سازمان های علمی و مراکز دانشگاهی برای توسعه صنعت خودروسازی کشور است، تصریح کرد: تشکیل چنین کارگروهی باعثمی شود تا زمینه تدوین سند تحول صنعت خودروسازی کشور فراهم آید.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد با ایجاد بسترهای لازم سند تحول خودروسازی کشور ظرف ۶ ماه آینده تدوین و برای اجرا به دولت ارسال شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر