|
|
کدخبر: ۱۵۹۶۴۳

خبرگزاری تسنیم: در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر ایران با سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران بر تقویت و گسترش همکاری ها در زمینه امداد هوایی، امداد و نجات، رهاسازی، پزشکی و دارویی و آموزش تاکید شد. همچنین، اتریش جهت ساخت بالگرد برای ایران اعلام آمادگی کرد

به گزارش گروه سلامتخبرگزاری تسنیم، محمد فرهادی در دیدار با فردریش اشتیفت، سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران با بیان اینکه همکاری ایران با اتریش همواره خوب بوده است، اظهار داشت: هم اکنون در زمینه های امداد و نجات، رهاسازی، پزشکی و دارویی و آموزش به شدت علاقمند به همکاری با صلیب سرخ اتریش هستیم.

وی با بیان این که هلال احمر ایران مصمم به تقویت توان نیروهای امداد و نجات خود است، تصریح کرد: در این زمینه گسترش و تقویت امداد هوایی از برنامه های جدی ما در هلال احمر است و در این زمینه به طور قطع یکی از کشورهایی که برای همکاری با آن وارد مذاکره خواهیم شد، اتریش است.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اظهار تمایل به همکاری با صلیب سرخ اتریش در زمینه آموزش سگ های نجات افزود: همچنین باید در حوزه های مرتبط با دارو و تجهیزات پزشکی و به ویژه داروهای خاص و تک نسخه ای مذاکرات لازم انجام شود.

فردریش اشتیفت، سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران هم در این دیدار با تاکید بر این که جمعیت های صلیب سرخ اتریش و هلال احمر ایران همکاری های دیرینه ای با یکدیگر دارند، گفت: صلیب سرخ اتریش برای آموزش دوباره سگ های جست و جو و نجات و مدیریت سانحه امادگی کامل دارد.

وی با بیان این که اتریش به شدت مایل به تقویت همکاری با ایران است و هفته آینده نیز وزیر خارجه کشور ما به ایران سفر خواهد کرد، گفت: این ملاقاتها نقش تعیین کننده ای در تقویت و گسترش هرچه سریع تر همکاری ها خواهد داشت.

اعلام آمادگی اتریش برای همکاری در زمینه تولید هلی کوپترهای امداد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، جرج وینگارتنر، رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران هم در این دیدار با اشاره به اینکه صلیب سرخ اتریش سابقه طولانی در مدیریت حادثه و تجهیزات امداد و نجات دارد، گفت: به همین منظور ما در صورت نیاز هلال احمر ایران آماده همکاری با ایران در حوزه امداد و نجات و مدیریت سانحه هستیم.

وی با اشاره به پروژه جدید صلیب سرخ اتریش در زمینه تولید هلی کوپترهای امداد، توضیح داد: در این زمینه در صورت نیاز هلال احمر ایران این امکان وجود دارد تا همکاری های گسترده ای هم در این بخش انجام شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین