|
|
کدخبر: ۱۵۹۶۷۶

خبرگزاری تسنیم: معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر از آمادگی هلال احمر ایران برای احداثمرکز درمانی در کشور بروندی و همچنین، ارسال محموله اهدایی برای سیل زدگان بروندی تا دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش حوزه سلامتخبرگزاری تسنیم، محمد شهاب الدین محمدی عراقی معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر در دیدار با نماینده رئیس جمهور بروندی در امور کشورهای اسلامی، با تاکید بر انجام هماهنگی های لازم برای ارسال محموله اهدایی هلال احمر به مردم سیل زده بروندی، اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا دو هفته دیگر تیم هلال احمر ایران همراه با محموله امدادی به کشور بروندی اعزام خواهند شد.

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر تصریح کرد: امیدواریم ارسال محموله اهدایی شروع خوبی برای همکاری های دو کشور در خصوص فعالیت های بشردوستانه باشد.

عراقی افزود: هلال احمر ایران با توجه به اعلام نیاز کشور بروندی، آمادگی لازم برای احداثمرکز درمانی و بهداشتی در این کشور را دارد و در صورت فراهم شدن شرایط از سوی وزارت امور خارجه، به زودی اقدامات لازم در این خصوص صورت می پذیرد.

برنامه ریزی ویژه برای عملیاتی شدن برنامه های مشترک دو کشور

نماینده رئیس جمهور بروندی نیز در این دیدار با اشاره به رابطه خوب کشور بروندی با جمهوری اسلامی ایران و جمعیت هلال احمر، گفت: با توجه به همکاری صمیمانه ایران در این مدت، بهتر است بر روی عملیاتی شدن برنامه های مشترک دو کشور برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ما آمادگی کامل برای همکاری در خصوص احداثمرکز درمانی هلال احمر ایران را در کشور خود داریم و امیدواریم این موضوع هر چه زودتر به تحقق بپیوندد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، شریف ماجد عبدالرحمان به قول مساعد هلال ایران مبنی بر ارسال محموله های امدادی به مردم سیل زده کشور بروندی اشاره کرد و گفت: وقوع سیل در کشور ما خسارت زیادی به مردم وارد کرده است و ارسال محموله در این موقعیت کمک بزرگی به مردم کشور خواهد کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر