|
|
کدخبر: ۱۶۰۵۶۶

فرمانده ناجا در تشریح فعالیت پلیس عنوان کرد

خبرگزاری تسنیم: فرمانده نیروی انتظامی ضمن ارائه گزارش عملکرد ناجا در سال ۹۲، از افزایش ۳۸ درصدی میزان کشفیات جرائم خشن طی ۱۰ سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، سردار اسماعیل احمدی مقدم در نوزدهمین همایش سراسری فرماندهان نیروی انتظامی ضمن خوشامدگویی به رئیس جمهور اظهار داشت: اجتماعی فرماندهان نیوری انتظامی هر ساله پس از پایان طرح نوروزی با حضور معاونان نیروی انتظامی، فرماندهان انتظامی استانها، فرماندهان یگان های مرزبانی و دریابانی، روسای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات برگزار می شود تا ضمن بازنگری عملکرد، بستری برای استماع بدون واسطه تدابیر کلان ناجا فراهم شود.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد نیروی انتظامی در سال ۹۲ در عرصه نظم و ایمن سازی عبور و مرور گفت: در سال ۹۲ با استفاده از فناوری های نوین و به کار بستن سامانه راهور ۱۲۰ و زیر پوشش قرار دادن ۴۰۰ کیلومتر از راه های کشور به وسیله دوربین های نظارتی پلیس موفق به کاهش ۱۲ درصدی سوانح و پایین آمدن ۶.۷ درصدی قربانیان ناشی از تصادفات شدیم که در سال ۹۲،۱۳۰۰ نفر کمتر از سال ۹۱ در سوانح جاده ای کشته شدند.

احمدی مقدم ادامه داد: با توجه به این موفقیت امیدواریم تا با به روزرسانی جریمه های رانندگی، تصریح در خروج ناوگان فرسوده، اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها، بهبود ایمنی و کیفیت خودروها و همچنین هوشمندسازی ۳۰ هزار کیلومتر از جاده های کشور بتوانیم شاهد کاهش ۳۰ درصدی تلفات حاصل از تصادفات جاده ای باشم.

فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به کاهش وقوع ناامنی ها در سال ۹۲ اظهار داشت: هر چند در سال ۹۲ اندکی بر میزان وقوع سرقت های خرد افزوده شد ولی میزان کشفیات نسبت به سال ۹۱ بهبود یافت و در کشف جرائم خشن در سال ۹۲ موفق به کشف ۸۹ درصد از جرائم اینچنینی شدیم و این در حالی است که میزان کشفیات جرائم خشن در سال ۸۲،۵۱ درصد بود.

احمدی مقدم ضمن تقدیر از عملکرد پلیس فتا گفت: با توجه به عملکرد این پلیس می توان ادعا کرد که پلیس فتا در سطح منطقه بالاترین تراز در کشف جرائم فضای سایبری بوده و درحمایت از مردم در این عرصه دارای عملکرد قابل قبولی بوده است.

وی در ادامه در تشریح عملکرد پلیس در جرائم اقتصادی گفت: با تعامل پلیس با دیگر دستگاه های مسئول در سال ۹۲ موفق به رفع تصرف ۳۸ میلیون متر مربع از جنگل ها و مراتع کشور شدیم و در این سال ۱۸۱ پرونده اختلاس به ارزش ۱۲ هزار میلیارد رریال توسط پلیس های اقتصاد کشف شد و از ۱۶۰ واگذاری تسهیلات غیرمجاز به ارزش ۱۸ هزار میلیارد ریال ممانعت به عمل آمد.

احمدی مقدم ادامه داد: فراهم شدن زمینه فعالیت پلیس اقتصادی می تواند کارکردهای نیروی انتظامی را در محیط اقتصاد مقاومتی ملموس تر کند.

فرمانده ناجا بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رقابتی کردن فضای برای ارائه خدمات انتظامی از اعلام آمادگی ۳۰۰ کلانتری و پاسگاه برای طرح مکنا(مدیریت کیفیت) خبر داد.

احمدی مقدم همچنین با اشاره به اعزام ۴۰۰ هزار نفر از مشمولان وظیفه عمومی به مراکز آموزشی در سال ۹۲ گفت: در سال گذشته با استفاده از توسعه پایگاه اطلاع رسانی پلیس و با بهره گیری از پایگاه فرهنگی سرباز موفق شدیم برای ۵ میلیون مراجعه کننده شاهد کاهش ۳۸ درصدی زمان رسیدگی به درخواست معافیت کفالت و ۲۵ درصدی معافیت پزشکی شویم.

وی پایش الکترونیکی اپتیکی مرزها را بخش دیگری از اقدامات پلیس در حوزه امنیت مرزها عنوان کردو از راه اندازی پایگاه مرزی، ۱۰۰ برجک مراقبتی و احداث۹۷ کیلومتر خاکریز و ۱۶۰ کیلومتر راه در سال ۹۲ خبر داد.

فرمانده ناجا همچنین کشف ۵۰۰ تن انواع مواد مخدر را بخش دیگری از فعالیت پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و با اشاره به حرکت نیروی انتظامی به سمت فناوری های روز گفت: در سال گذشته با ایجاد زیرساخت ها و مدیریت بودجه و بهره گیری از فناوری های روز و با استفاده از مشارکت نخبگان موفق به فعال سازی بیش از ۶۰ واحد مطالعاتی شدیم و امروز ناجا پس از بانکهای کشور دارای بزرگترین زیرساخت فناوری و گسترده ترین بستر ارائه خدمات نوین به مردم است و در هیچگونه ابزار سخت افزاری و نرم افزاری نیازی به خارج از کشور ندارد.

احمدی مقدم همچنین اجرای دوره های همتاپروری برای سطوح مدیریتی از طریق اجرای دوره های متمرکز در قالب طرح بصیرت را از دیگر فعالیت های نیروی انتظامی برای ارتقاء سطح سلامت سازمانی ناجا عنوان کرد و با تاکید بر اهمیت منابع انسانی از توجه ویژه این سازمان به عرصه های معنوی، آموزشی، بهداشتی و رفاهی کارکنان خود خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از ۲۸ هزار نفر از کارکنان این نیرو به سفرهای راهیان نور اعزام شدند و در سال ۹۲ریال، ۱۰ هزار مورد تسهیلات مسکن بدون بهره در اختیار کارکنان قرار گرفت و ۲۵ هزار بازدید از خانواده شهدا و ایثارگران انجام شد.

وی با بیان اینکه بیمارستانهای نیروی انتظامی برای ارائه خدمات به کارکنان فرانشیز دریافت نمی کند، از انجام تمامی تعهدات سازمانی ناجا در قبال کارکنان و بازنشستگان این نیرو خبر داد و در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با اتکا به خداوند و با مدیریت جهادی پاسخگوی مناسبی به نیازهای امنیتی و انتظامی مردم و متناسب باچالش های جدید در عرصه فضاهای مجازی باشیم و جلب مشارکت مردم رضای خدا را به دست آوریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر