|
|
کدخبر: ۱۶۰۵۷۲

مهلت نام نویسی متقاضیان دریافت یارانه نقدی براساس رقم سمت راست کد ملی در حالی دیروز به اتمام رسید که از امروز افراد جامانده از ثبت نام می توانند اقدام کنند، در عین حال افرادی که طی این روزها ثبت نام کرده اند اما هم اکنون خواهان انصراف از دریافت یارانه هستند، می توانند با مراجعه به سایت رفاهی انصراف خود را اعلام نمایند.

به گزارش خبرنگار مهر، دیروز آخرین گروه از متقاضیان دریافت یارانه نقدی بر اساس رقم سمت راست کد ملی می توانستند با مراجعه به سایت رفاهی اقدام به نام نویسی کنند، این در حالی است که از امروز نیز بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، افرادی که تاکنون اقدام به ثبت نام نکرده اند، اما متقاضی دریافت یارانه هستند، می توانند طی این دو روز(شنبه و یکشنبه) نام نویسی کنند.

همچنین بر اساس اعلام قبلی مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها، افرادی که طی ۱۰ روز گذشته اقدام به ثبت نام کرده اند، اما هم اکنون خواستار انصراف از دریافت یارانه نقدی هستند، می توانند طی این دو روز از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند و انصراف خود را در سامانه اعلام کنند.

در عین حال افرادی که می خواهند به صورت جداگانه از خانوار قبلی خود یارانه نقدی دریافت کنند، یعنی افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند و همچنان متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند، لازم است که فعلا در همان زیر مجموعه خانوار قبلی ثبت نام کنند تا بتوانند یارانه خود را دریافت نمایند.

اما سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرده است که در مراحل بعدی پس از پایان این مهلت ۱۰ روزه، زمینه ای فراهم خواهد شد که تغییرات بعد خانوار در نتیجه ۴ واقعه حیاتی(ازدواج، فوت، تولد و طلاق) اعمال شود تا افراد بتوانند براساس آن یارانه بگیرند.

سازمان هدفمندسازی یارانه ها در اطلاعیه ای اعلام کرد: روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ۹۳ برای ثبت نام یارانه ای جامانده ها و انصراف داوطلبان منصرف از دریافت یارانه در نظر گرفته شده است.

بدین وسیله به اطلاع کلیه هموطنان عزیزی که در روزهای ۲۰ لغات ۲۹ ماه جاری نسبت به ثبت نام دریافت یارانه نقدی اقدام نموده اند، می رساند، در جهت کمک به ارتقای نظام سلامت، محیط زیست، کمک به تولید، بهبود فضای کسب و کار و گسترش حمل و نقل عمومی که تمایل به انصراف دارند، می توانند از ساعت ۲ بامداد شنبه ۳۰ فروردین ۹۳ با مراجعه به سامانه رفاهی(www. refahi. ir) اقدام نمایند.

ضمنا سرپرستان متقاضی نیازمند که تاکنون ثبت نام ننموده اند، نیز می توانند در صورت تمایل از ساعت ۲ بامداد روز ۳۰ فروردین تا پایان ساعت ۲۴ روز ۳۱ ماه جاری نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

در حال حاضر هیچگونه امکان ویرایشی برای افرادی که اطلاعات صحیح به سامانه ثبت نام رفاهی وارد کرده اند، وجود ندارد، بر این اساس سخنگوی این سازمان به افراد توصیه کرده است که با دقت و حوصله فرم ها را پر کنند تا اشتباهی رخ ندهد.

این در حالی است که سازمان هدفمندی یارانه ها از کلیه افرادی که توان امرار معاش دارند، درخواست کرده است که از دریافت یارانه انصراف دهند. براین اساس سازمان هدفمندی یارانه ها طی اطلاعیه ای اعلام کرد: از آن دسته از آحاد جامعه که توان امرار معاش خانوار خود را بدون نیاز به دریافت یارانه، دارا هستند درخواست می نماییم با حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه خویش از دریافت آن صرف نظر نمایند. باشد که این عمل آنان مرضی خداوند قادر منان و بندگان وی قرار گیرد. توفیق، عزت و سربلندی دولت و ملت شریف ایران را از درگاه اقدس احدیت مسئلت دارم.

از بامداد چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ثبت نام نخستین گروه از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی در سال ۹۳ در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز شد و طبق برنامه زمان بندی دولت تا پایان روز یکشنبه(فردا) ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر