|
|
کدخبر: ۱۶۰۶۱۲

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای ارتقای بهره وری در خطوط راه آهن سراسری کشور، گفت: تا چهار سال آینده هر واگن در طول یک سال ۱.۵ میلیون تن کیلومتر بار جابجا خواهد کرد.

محسن پورسیدآقایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمدر خصوص اقدام راه آهن برای ارتقای بهره وری، افزود: مهم ترین برنامه ای که در راه آهن برای ارتقای شاخص های بهره وری دنبال می کنیم افزایش سرعت واگن ها در گام نخست است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به طور متوسط هر واگن در طول سال یک میلیون تن کیلومتر بار جابجا می کند، قصد داریم این رقم را در یک برنامه ریزی چهار ساله حداقل به ۱.۵ میلیون تن در سال افزایش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که با این کار ۵۰ درصد بهره وری را در دولت یازدهم افزایش خواهیم داد، گفت: در خطوط راه آهن نیز این برنامه را پیگیری خواهیم کرد، هم اکنون به دلیل گلوگاه هایی که در شبکه سراسری راه آهن وجود دارد خیلی از خطوط موجود راندمان کافی ندارند.

پورسیدآقایی ادامه داد: با باز شدن یک سری از ایستگاه ها ظرفیت خیلی از خطوط اضافه می شود، از سوی دیگر اگر علائم درست ظرفیت های شبکه افزایش می یابد.

وی با بیان این که در برخی نقاط گلگوگاهی خطوط دو خطه شود، یادآور شد: تاکنون بیشتر به ساخت خطوط جدید توجه می شد و اگر بودجه ای هم به تصویب دولت و مجلس رسیده به سمت توسعه راه آهن می رفت. این در حالی است که امروز بیشتر توجه ما روی استفاده بهتر از خطوط موجود متمرکز شده است.

وی با اشاره به این که به همین دلیل امسال ردیف بودجه جداگانه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی برای راه آهن پیش بینی شد، گفت: این میزان بودجه صرف رفع گلگوه های موجود از جمله نصب علائم ارتباطی، دو خطه کردن بخشی از خطوط و بازگشایی ایستگاه ها خواهد شد.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته عملکرد راه آهن را به دو برابر افزایش خواهیم داد، بدون این که روی خطوط جدید حساب کرده باشیم. البته اگر خطوط جدید هم اضافه شود به رشد راندمان راه آهن کمک خواهد کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر