|
|
کدخبر: ۱۶۰۶۴۱

معاون حقوقی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

خبرگزاری تسنیم: معاون حقوقی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: موضوع عفاف و حجاب مبارزه نمی طلبد و نمی توان در این رابطه حالت تهاجمی داشت بلکه این موضوع به فرهنگ سازی نیاز دارد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، اشرف گرامی زادگان، معاون حقوقی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در برنامه فصل نو شبکه قرآن و معارف سیما که مدتی است موضوع عفاف و حجاب را بررسی می کند گفت: بحثحجاب بحثی است که باید با فرهنگ سازی جلو برود و در رابطه با این موضوع باید تمام معضلات را در نظر گرفت اما می توان گفت که روی هم رفته حجاب کشور خوب است البته در برخی مناطق و مراکز نیز با ظواهری مواجه می شویم که احساس می شود عفت عمومی رعایت نشده است.

وی ادامه داد: چون حجاب یک قانون در کشورماست و همه نیز خود را ملزم به رعایت قانون می دانند و از طرفی خود خانم ها نیز به دلیل آداب و فرهنگ مملکتمان، به موضوع عفاف و حجاب توجه لازم را دارند بنابراین من وضع حجاب کشورمان را مصیبت بار نمی بینم.

گرامی زادگان تأکید کرد: بحثعفاف و حجاب مبارزه نمی خواهد و ما نباید حالت تهاجمی داشته باشیم ما در این رابطه با اخلاق و رفتار مردم در ارتباطیم بنابراین باید مراقب باشیم تا نوع برخوردمان با حقوق شهروندی افراد در تناقض نباشد

وی بیان داشت: باید فرهنگ سازی مربوط به عفاف و حجاب به گونه ای باشد که در هر دوره تغییر نکند و همچنین استناد به قانون داشته باشد قانون عفاف و حجاب و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حتما باید اصلاح شود.

وی با بیان این مطلب که قانون حجاب به یک منشور شبیه است تصریح کرد: حجاب و عفاف یک مسئله ارشادی است در حالی که ما ۲۴ دستگاه اجرایی را ملزم به اجرای این قانون کرده ایم و این موضوع در عمل با توجه به حجم کاری این دستگاه ها عملی نیست.

معاون حقوقی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: باید یک مکان را برای عفاف و حجاب تعین کرد و ستادی در حوزه ارشاد و تذکر ایجاد کرد و پس از آن اگر تخلفی صورت گرفت با آن برخورد کرد و این برخورد نیز باید طوری باشد که حقوق شهروندی کاملا در آن رعایت شود.

گرامی زادگان تصریح کرد: ما در این سال ها از نیروی انتظامی برای موضوع عفاف و حجاب استفاده کردیم در صورتی که زمانی باید این عزیزان پای کار بیایند که مرحله بدحجابی به جایی رسیده باشد که نظم جامعه را به هم می ریزد اما تا آن زمان باید دستگاه های اجرایی دیگری وارد کار شوند.

وی افزود: یکی ازعوامل ناموفق بودن ما در رابطه با عفاف و حجاب این بوده که از گشت ارشاد نا به جا استفاده کرده ایم ودر این گشت ارشاد نیز از افرادی استفاده کرده ایم که در این رابطه دوره های لازم را برای برخورد با افراد ندیده اند طوری که گاهی این برخوردها باعثعناد و لجبازی جوانان نیز شده است.

گرامی زادگان در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از نیروی انتظامی در رابطه با مقابله با بدحجابی باعثشد تا این ارگان مورد هجمه وسیعی قرار بگیرد و به این ترتیب بسیاری از زحمت های دیگر ناجا نیز نادیده گرفته شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر