|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۴۲

مدیر کل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش:

خبرگزاری تسنیم: مدکل مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دستورالعمل ثبت نام مدارس غیردولتی همزمان با مدارس دولتی اعلام می شود گفت: الگوی تعیین شهریه تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، مجتبی زینی وند امروز در حاشیه مراسم روز زن که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد در خصوص ثبت نام مدارس غیردولتی اظهار داشت: دستورالعمل ثبت نام مدارس غیردولتی با مدارس دولتی هفته آینده اعلام می شود.

وی افزود: الگوی شهریه مدارس غیردولتی در حال تدوین است که هفته آینده اعلام خواهد شد و تا آن وقت هیچ یک از مدارس حق گرفتن شهریه ندارد و اگر ثبت نامی صورت گیرد پیش ثبت نام است.

مدیر کل مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی افزود: وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هیچ مدیر مدرسه ای حق عقد قرارداد را با والدین ندارد گفت: اگر قراردادی منعقد شود تخلف محسوب شده و با آن برخورد می وشد.

زینی وند گفت: الگوی تعیین شهریه متناسب با ۷ سرفصل است و ممکن است مدرسه ای ۵ درصد تا ۲۵ درصد افزایش شهریه متناسب با خدمات ارائه شده داشته باشد.

وی عنوان کرد: در تعیین الگوی شهریه یک شهریه ثابت و یک فوق برنامه داریم و مدارس باید تمام موارد فوق برنامه را اعلام کنند که فوق برنامه ها کاملا اختیاری است اما گاهی برای کیفیت بخشی ایجاب می کند که همه دانش آموزان در فوق برنامه ها شرکت کنند. همچنین اگر اولیاء تخلفی را مشاهده کردند به اداره کل مدارس غیردولتی اعلام کنند.

مدیر کل مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در خصوص توسعه مدارس غیردولتی گفت: وزیر سیاست هایی را در این زمینه دارد و حتما این اتفاق خواهد افتاد؛ در تعیین الگوی شهریه سالهای گذشته هزینه سرویس، غذا و لباس در قالب شهریه اعلام می شد اما امسال باید شهریه ثابت و فوق برنامه از یکدیگر جدا شود.

وی در خصوص خرید خدمات آموزشی از مدارس غیردولتی گفت: دستورالعمل این موضوع تهیه شده و احتمال تا مهر ۹۳ اجرا می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر