|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۵۱

افزایش قیمت بنزین در قالب اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، قطع سهمیه ویژه بنزین خودروها و بهره برداری از طرح جدید بنزین سازی پالایشگاه اصفهان تا خرداد، سه سناریوی روی میز دولت برای توقف واردات بنزین و تولید این فرآورده نفتی در پتروشیمی ها از تابستان امسال است.

به گزارش خبرنگار مهر، با اجرای طرح های مختلفی همچون نظام سهمیه بندی، عرضه کارتی و در نهایت سیاست های قیمتی در قالب اجرای فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه ها اما در طول دو سال گذشته تاکنون رشد مصرف بنزین در کشور متوقف نشده است.

از این رو سال گذشته به طور متوسط روزانه بیش از ۷۰ میلیون لیتر بنزین و در مجموع حدود ۲۵ میلیارد لیتر از این فرآورده استراتژیک نفتی در کشور مصرف شده که مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی معتقدند در صورت ادامه طرح تثبیت قیمت ها، مصرف بنزین کشور در سال جاری از مرز ۷۵ میلیون لیتر در روز عبور کند.

از سوی دیگر با وجود عدم تخصیص سهمیه ویژه بنزین نوروزی، در نخستین روزهای بهاری سال جاری رکورد مصرف بنزین کشور بارها جابه جا شد و حتی برای نخستین بار ۱۲ فروردین ماه امسال مصرف بنزین کشور سه رقمی شد و از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز عبور کرد.

همزمان با جهش افسار گسیخته مصرف بنزین در کشور، در شرایط فعلی به طور میانگین روزانه حدود ۳ تا ۴ میلیون لیتر بنزین وارد و حدود ۶ میلیون لیتر بنزین هم در مجتمع های پتروشیمی تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

با توجه به اولتیماتوم های سازمان حفاظت محیط زیست به وزارت نفت، قرار شده است که به زودی با توقف تولید بنزین در پتروشیمی، کسری تولید این فرآورده پرطرفدار نفتی از محل واردات جبران شود.

عباس کاظمی معاون وزیر نفت اخیرا در گفتگو با مهر با اعلام اینکه در سال ۹۳ بنزین وارداتی جایگزین بنزین تولیدی در پتروشیمی ها خواهد شد، تاکید کرده است: قطعا بنزین وارداتی در مقایسه با بنزین پتروشیمی از کیفیت بالاتری برخوردار است.

آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت نفت نشان می دهد که سال گذشته به طور متوسط روزانه ۳.۵ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است که در صورت توقف تولید بنزین پتروشیمی، واردات این محصول نفتی به مرز ۱۰ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.


آغاز سقوط مصرف بنزین از اردیبهشت ۹۳

افزایش قیمت بنزین قطعی شده است و پیش بینی می شود از بامداد دوشنبه این فرآورده نفتی با قیمت های جدید در قالب نظام سهمیه بندی ابتدا به صورت سه نرخی و در آینده با اتمام ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارت ها به صورت دو نرخی عرضه شود.

یکی از سیاست های وزارت نفت افزایش قیمت بنزین، مدیریت مصرف این فرآورده نفتی در کشور است به طوری که در صورت ۲۴ درصدی بهای این محصول نفتی گمانه زنی مسئولان نفتی کشور از کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی مصرف بنزین حکایت دارد.

از سوی دیگر با توجه به ذخیره سازی حدود ۲.۷ میلیارد لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی کارت ها قطعا خودروسواران برای پرداخت هزینه کمتری به منظور خرید بنزین با نرخ های جدید صرفه جویی را در دستور کار قرار خواهند داد که در این صورت احتمال سقوط آزاد مصرف بنزین به محدوده ۶۵ تا ۶۸ میلیون لیتر در روز محتمل است.


واردات و تولید بنزین پتروشیمی ها متوقف می شود

عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در گفتگو با مهر با اشاره به افزایش ذخیره سازی بنزین در انبارهای نفتی کشور، گفت: ذخیره بنزین برای بهار سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی حدود یک میلیارد لیتری داشته است.

در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود ۶۱ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می شود که تا خرداد ماه سال جاری و بهره برداری از طرح بنزین سازی پالایشگاه اصفهان ظرفیت تولید بنزین کشور از مرز ۶۵ میلیون لیتر در روز عبور می کند.

از این رو در صورت کاهش مصرف بنزین با اجرای کامل فاز دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت بنزین و گازوئیل، عملا تراز تولید و مصرف بنزین کشور برابر و حتی امکان توقف واردات بنزین و تولید این فرآورده نفتی در پتروشیمی ها فراهم خواهد شد.

علاوه بر افزایش قیمت بنزین، یکی از سیاست های روی میز دولت برای مهر جهش مثرف این فرآورده نفتی توقف عرضه سهمیه ویزه بنزین به برخی از خودروهای عمومی و خدماتی است.

سید مجتبی شفیعی رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در گفتگو با مهر اعلام کرد: با ساماندهی سهمیه بنزین موتور و خودروهای فرسوده انتظار صرفه جویی روزانه حدود ۹ میلیون لیتر در مصرف بنزین کشور وجود دارد.

ارسال نظر