|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۷۴

فانی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جلسه با معاونت نیروی انسانی رئیس جمهور برای آزمون مربیان پیش دبستانی گفت: بعد از هماهنگی های لازم در این جلسه در خصوص آزمون اطلاع رسانی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم روز معلم در جمع خبرنگاران در خصوص انتقاد نمایندگان مجلس به اقتصاد آموزش و پرورش اظهار داشت: احکامی از طریق دولت به مجلس پیشنهاد دادیم که مجلس این احکام ما را تصویب کرد که بسیاری از آنها در راستای اقتصاد آموزش و پرورش یعنی توسعه مشارکت در قبال ارائه خدمات آموزشی است.

وی افزود: قرار است تا نیم درصد از مدارس از طریق هزینه - فایده اداره شود که این طرح با پیشنهاد دولت و تصویب نمایندگان مجلس است. همچنین در آموزش و پرورش برای گسترش همکاری بخش خصوصی در توسعه مدارس تلاش خواهیم کرد و طرحی را برای خرید صندلی خالی مدارس غیردولتی داریم.

تمدید بیمه طلایی فرهنگیان تا آخر اردیبهشت

فانی در خصوص بیمه طلایی فرهنگیان گفت: بیمه طلایی یک ماه تمندید شده و توانفقنامه کلی در اسفندماه با بیمه ایران به تصویب رسید و با توجه به اینکه قرار است کارت اعتباری برای معلمان صادر شود برای اینکه وقفه در کار ایجاد نشود بیمه طلایی تا آخر اردیبهشت تمدید شد.

وی در خصوص کتابهای درسی عنوان کرد بسیاری از کارهای درسی ۹۳ - ۹۴ از چاپ خارج شده و در انبارها وجود درد که با برنامه ریزی تلاش می کنیم امسال مشکلی برای توزیع کتابهای درسی نداشته باشیم. همچنین کتابهای دو پایه چهارم و هشتم جدید است که تغییرات کتب پایه هشتم اساسی تر است.

فانی خصوص آزمون مربیان پیش دبستانی عنوان کرد: برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی قرار است هماهنگی نهایی با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری انجام شود و در این هفته جلسه ای را در این زمینه خواهیم داشت چرا که هر استخدامی در آموزش و پرورش باید با هماهنگی این معاونت باشد و بعد از هماهنگی لازم اطلاع رسانی خواهیم کرد. همچنین برای تامین منابع مالی این آزمون و جذب مربیان دبستانی مشکی نداریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر