|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۷۹

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اعمال تغییرات در اتوبوس های اسکانیا پس از ورود به بازار را علت اصلی تصادفات جاده ای در کشور دانست و گفت: کشوری که ادعای خودروسازی دارد باید بدون نیاز به حکم حکومتی استاندارها را رعایت کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد امروز در نخستین نشست خبری خود در سال ۹۳ به ارائه گزارشی از عملکرد سه ماه این سازمان پرداخت و اظهارداشت: سازمان ملی استاندارد در سال گذشته با کش و قوس های فراوانی روبه رو بود اما در مجموع توانست تا حدودی به برنامه های خود در سال ۹۲ دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۲ حدود ۳ هزار و ۱۵۲ استاندارد ملی تعریف شده است، افزود: در حال حاضر به صورت کلی ۲۵ هزار استاندارد ملی در کشور تعریف شده است. البته در سال گذشته ۳ هزار و ۹۶۰ پرونده از کاربرد علامت استاندارد اجباری تشکیل شده است و تعداد ۱۸ هزار و ۵۸۰ پرونده علامت استاندارد تمدید شده است.

رئیس سازمان استاندارد ایران در رابطه با طرح قانون سازمان ملی استاندارد نیز به بیان توضیحاتی پرداخت و گفت: این طرح در کمیسیون های فرعی مورد بررسی قرار گرفته است و در حال حاضر به کمیسیون اصلی ارجاع داده شده است که امید می رود با همکاری سازمان ملی استاندارد در آینده نزدیک طرح قانون سازمان ملی استاندارد مودر تصویب نمایندگان مجلس قرار گیرد.

پیروزبخت با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری سازمان استاندارد را یکی از بخش های پیشگام در استقرار زمینه برای پیاده سازی این سیاست ها نامید در ادامه بر بیان برنامه سازمان استاندارد برای تحقق اقتصادی مقاومتی در کشور پرداخت و اظهارداشت: اصلاح رویکرد و بهبود فرایند تدوین استانداردهای ملی براساس نیاز سنجی و مزیت های اقتصادی، علمی و فناوری کشور، تمرکز بر انتشار و ترویج استانداردهای ملی مورد نیاز کلیه محصولات داخلی با رویکرد ترویج فرهنگ استاندارد سازی و استاندارد پذیری در جامعه، اصلاح رویکرد نظارت بر اجرای استانداردهای ملی مورد نیاز محصولات داخلی و هدایت و اجرای پژوهش های کاربردی به منظور توسعه استانداردسازی و ارتقاء کارایی صنایع از جمله این برنامه ها به شمار می آیند.

وی در ادامه به امضای تفاهم نامه با کشور چین در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در ابتدای برنامه اجرایی طرف چینی اصرار داشت که در صورت بازرسی کالایی در کشور چین دیگر نیازی به بررسی آن کالا در ایران نباشد که ما در برابر این مسئله مقاومت و آن را نپذیرفتیم.

پیروزبخت افزود: همچنین طرف چینی فهرست ۲ هزار و ۱۱ ردیف تعرفه کالای چینی مشمول استاندارد اجباری را ارائه داد که در اواخر سال گذشته این تعداد تعرفه به ۵۱۱ ردیف تقلیل یافت که مجدداً سازمان ملی استاندارد این مسئله را نپذیرفت. البته در مجموع صورت جلسه ای را ظرف یک ماه آینده با سازمان استاندارد چین به امضاء خواهیم رساند که بر اساس آن تمام کالاهای چینی مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

*رایزنی سازمان برای رفع مشکلات اتوبوس های اسکانیا

رئیس سازمان استاندارد ایران با بیان اینکه اتوبوس های اسکانیا ۳۳ استاندارد از ۵۲ استاندارد خودرو در کشور را کسب کرده اند، اظهار داشت: اعمال تغییرات در اتوبوس های اسکانیا پس از ورود به بازار توسط خریداران و رانندگان علت اصلی تصادفات جاده ای این خودرو در کشور است.

وی افزود: تولید کنندگان اتوبوس های اسکانیا در کشور در ارتباط با کسب استاندارد های مورد نیاز خود در تمامی مراحل تولید کنترل و آزمایشات لازم را انجام داده و پس از تایید این آزمایشات خودرو های تولید شده شماره گذاری می شوند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به مرتبط دانستن برخی گزارشات از تصادفات اتوبوس های اسکانیا به خاطر استفاده از لاستیک های نامرغوب وارداتی گفت: باید در سراسر کشور واردات لاستیک به استناد ارائه گواهی بازرسی کیفیت لاستیک های وارداتی صورت گیرد.

پیروزبخت ضمن بیان این مطلب که کشوری که ادعای خودروساز بودن دارد باید بتواند بدون نیاز به حکم حکومتی استاندارد و کیفیت خودروهای خود را ارتقا دهد، تصریح کرد: سیاست دولت این است که با هیچ بنگاهی بر سر سلامتی و ایمنی مردم شوخی نداشته باشد و صنعت خودروسازی نیز این قاعده مستثنی نیست. در جلساتی هم که در چند وقت اخیر با خودروسازان داشتیم این موضوع را به آنها گوشزد کردیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر