|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۸۵

وزیر صنعت معدن و تجارت از خرید سهام شرکت نستله آلمان از سوی یک ایرانی خبر داد و گفت: شرکت خریدار نستله سال گذشته ۱۰۰ میلیون یورو به آلمان صادرات داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر محمدرضا نعمت زاده در اولین نمایشگاه نقش آفرینی زنان گفت: یک ایرانی سهام نستله آلمان را در حالی خریداری کرده است که سال گذشته ۱۰۰ میلیون یورو به آلمان صادرات داشته و این در حالی است که وی در سال ها قبل برای خرید ماشین آلات صنعتی و به روز کردن آن نیازمند کمک ارزی دولت بود.

وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: برخی معتقدند که تکنولوژی باید در ایرانی بومی شود در حالی که ابتدا باید به فناوری های روز دنیا دسترسی پیدا و خود را به آنها تجهیز کنیم.

وی تصریح کرد: فردا قرار است در مجلس برنامه های وزارت صنعت در رابطه با اقتصاد مقاومتی را بیان کند، این در شرایطی است که در وزارت صنعت یک تیم ۱۵ نفره متشکل از معاونان وزارتخانه بخش خصوصی و اقتصاددانان در حال تدوین سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند.

نعمت زاده همچنین در ادامه به سفر خود به برلین اشاره و خاطرنشان کرد: برگزار کننده این کنفرانس سرمایه گذاری در برلین یک زن ۶۰ ساله بود که طرفداران رژیم صهیونیستی از وی خواسته بودند تا این کنفرانس را به بعد از انجام توافقات ژنو موکول کند در حالی که وی نپذیرفته بود.

نعمت زاده ادامه داد: استدلال این زن این بود که چنانچه آلمان از فرصت فعلی سرمایه گذاری در ایران استفاده نکند، عقب خواهد ماند.

وی اظهار داشت: در خارج از سالن برگزاری این کنفرانس عده ای از طرفداران این رژیم بر علیه ایران شعار می دادند.

ارسال نظر