|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۱۲

وزیر آموزش و پرورش:

خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فرهنگ ایران سرچشمه ایرانیت و اسلامیت دارد گفت: باید فرهنگ فاطمی را در آموزش و پرورش نهادینه و به نسل آینده کشول منتقل کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم روز زن که در کانون پرورشی کودکان و نوجوانان برگزار شد، گفت: ۶۰ درصد از پرسنل آموزش و پرورش را زنان تشکیل می دهند که دفتر امور زنان و خانواده وزارتخانه دو مسئولیت سنگین را برعهده دارد و باید در این دو حوزه حضور جدی دشته باشد.

وی افزود: دفتر امور زنان و خانواده در فاز نخست در میان همه وزارتخانه ها مشترک است چرا که این دفتر تشکیل شده تا امور مربوط به کارکنان زن را دنبال کرده و حضور زنان را در عرصه تصمیم گیری تقویت کند.

* زنان در مدیریت دقیق تر و مسئولیت پذیرترند

فانی با اشاره به این که ۶۰۰ هزار نفر همکار زن فرهنگی در آموزش و پرورش وجود دارد، گفت: بحثامور رفاهی، فرهنگی و اداری این زنان در دفتر امور زنان و خانواده باید پیگیری شود. تجربه نشان داده که زنان در مدیریت دقیق تر و مسئولیت پذیرتر بوده و در یک جمله مدیرترند و باید توجه داشته باشیم که چگونه می توان از توان آن ها در مدیریت آموزش و پرورش استفاده کرد.

وی عنوان کرد: مأموریت دوم دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش توجه به وضعیت دانش آموزان دختر است که این مسئله خواست آموزش و پرورش است یعنی وزارتخانه های دیگر در این حوزه مسئولیت ندارند. بنابر این یکی از گام های دفتر امور زنان افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان دختر است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در برخی مناطق از حضور دانش آ» وزان دختر به ویژه در مقطع متوسطه جلوگیری می کنند بنابر این باید یکی از اقدامات افزایش تعداد دانش آموزان دختر در این دوره تحصیلی باشد. بنده با معاونت امور زنان ریاست جمهوری صحبت کرده ام که در این زمینه همکاری بیشتری با دفتر امور زنان آموزش و پرورش صورت گیرد.

فانی بیان کرد: در گام نخست باید برای توسعه کمی دانش آموزان دختر تلاش کرد و سپس در بعد محتوای آموزشی و آمادگی حضور دانش آموزان دختر در عرصه اجتماع گام برداشت. چرا که نسل آینده کشور در اختیار این دانش آموزان قرار خواهد گرفت. بنابر این در بحثمحتوایی، آموزشی و تربیتی سازمان پژوهش و معاونت پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش باید تلاش کنند و دفتر امور زنان در این زمینه مشوق بخش های مختلف و پیگیری کننده امور باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که انتقال فرهنگ یکی از کارکردهای مهم آموزش و پرورش در تمام دنیاست، افزود: فرهنگ ایران سرچشمه ایرانیت و اسلامیت را داراست بنابراین باید تلاش کنیم تا روش و اخلاق حضرت فاطمه(س) را به دانش آموزان ارائه دهیم و از این طریق فرهنگ فاطمی را به نسل آینده منتقل کنیم که امیدواریم در آموزش و پرورش با همدلی و همفکری صورت گرفته فرهنگ فاطمی نهادینه شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر