|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۹۶

آیت الله جوادی آملی:

خبرگزاری تسنیم: آیت الله جوادی آملی گفت: مجلس شورای اسلامی باید قوانینی را به تصویب برساند که دیگر اختلاس ۳ هزار میلیاردی و بابک زنجانی از دل این نظام بیرون نیاید.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازقم، آیت الله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در دیدار با محمد رضا باهنر با اشاره به اینکه امیدواریم دولت بتواند در مدیریت مملکت درست عمل کند اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست جریانی جدید را در انقلاب اسلامی و جهان ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه در جنگ جهانی اول و دوم ملت ایران همواره نوکر غرب بوده است تصریح کرد: کودتای ننگین ۲۸ مرداد سندی محکم بر جنایات دولت های غربی است و در همان زمان مردم شعار های مرگ بر شاه را در سراسر کشور سر می دانند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امام(ره) توانست صحنه ای جدید را در فضای بین المللی ایجاد کند خاطر نشان کرد: دوران اینکه ما برده غربی ها بودیم به پایان رسیده است و اکنون با انقلاب اسلامی می توانیم در عرصه های بین المللی حرف های بسیار زیادی برای گفتن داشته باشیم.

آیت الله جوادی آملی با پرچم یا زهرا در مقابل رژیم بعثعراق ایستادگی کردیم عنوان کرد: غرب در آن زمان می گفت حجاب را برداریم و ما می گفتیم چشم و می توان گفت پرچم سه رنگ نتوانست اسلام را حفظ کند بلکه انقلاب اسلامی توانست این دین اسلام را احیا کند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در دفاع مقدس جوانان این مرز بوم از خاک ایران اسلامی دفاع کردند خاطر نشان کرد: عنصر اصلی ما به شرف و ملیت ما وابسته است و کسی حق ندارد با این موضوعات ما بازی کند.

وی با اشاره به اینکه اختلاس ۳ هزار میلیاردی و بابک زنجانی نباید از دل این نظام بیرون بیاید تصریح کرد: باید با جان و دل این موضوعات را درک کنیم و مجلس نیز مصوبات درستی در این زمینه داشته باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: با مرگ انسان نمی می رد بلکه با انسان مرگ را می میراند و این موضوع بسیار مهمی است که باید مد نظر مسئولان نظام اسلامی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید انسان به آخرت و پس از دنیا خود نیز فکر کند افزود: بر همین اساس یک موجود ابدی، حرف های ابدی نیز می زند و باید مسئولان در همین مسیر حرکت کنند.

مرجع عالی قدر جهان تشیع تصریح کرد: ما باید بتوانیم از دستاوردهای انرژی هسته ای خود دفاع کنیم و ما باید بتوانیم در این نظام اسلامی تمامی نیازهای جامعه خود را برطرف کنیم و اگر مشکلی هنوز در این سال ها وجود دارد از کوتاهی مسئولان در سال ها گذشته بوده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: نظام اسلامی به هیچ وجه نتوانسته است مزدور را تربیت کند، ما نمی خواهیم با اطعام از مردم نظام اسلامی پذیرایی کنیم بلکه می خواهیم از مردم با اکرام و احترام پذیرایی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ااقتصاد مقاومتی بدون انقلاب اقتصادی انجام نمی شود خاطر نشان کرد: مگر می شود کارخانه های ما تعطیل شود انگاه ما بخواهیم اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه اول باید فرهنگ کشور درست شود تاکید کرد: تنها در صورتی که فرهنگ درست شود اقتصاد مملکت نیز درست می شود و برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به انقلاب فرهنگی هم داریم.

این مرجع تقلید جهان تشیع گفت: جامعه فقیر باید مورد بررسی مسئولان قرار بگیرد و تنها در این صورت است که ما در زمینه های اقتصادی می توانیم موفق عمل کنیم و این موضوعی است که در آیات قرآن نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ملتی که جیبش خالی است نمی تواند اقتصاد مقاومتی را محقق کند تصریح کرد: فقیر یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته است و تا زمانی که ملتی دچار این موضوعات باشد نمی تواند به درستی در مسیر پیشرفت حرکت کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند درست اما اگر نتوانیم شرایط اقتصادی خوبی را برای کشور مهیا کنیم مردم از ما دور می شوند و حتی اخلاقیات را زیر پا می گذارند و در آن زمان هم کشورهای غربی و مزدور می توانند به راحتی به کشور ما تجاوز کنند.

این مرجع تقلید افزود: ما جنگل های بسیار فراوانی و منابع طبیعی بسیار زیادی را در اختیار داریم که متاسفانه در این سال ها این منابع استفاده نکرده ایم.

آیت الله جوادی آملی گفت: اختلاف حزب های مختلف در جامعه اسلامی سبب فروپاشی نظام اسلامی می شود و باید احزاب سیاسی در کشور از مجادلات سیاسی پرهیز کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: باید در تمامی فعالیت های سیاسی خود خدا را مدنظر قرار دهیم و یکی از مشکلات اصلی که ما هنوز نتوانسته ایم پیشرفت های بسیار خوبی را بدست بیاوریم این است که به مجادلات سیاسی پرداخته ایم و متاسفانه اکنون شاهد آمار بسیار زیادی از مشکلات در بین مردم است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه امیدواریم بهترین شکوفایی در بین نظام اسلامی ایجاد شود تصریح کرد: باید مسئولان به دو حوزه فرهنگ و اقتصاد در این سال ها توجه کنند تا نظام پیشرفت کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر