|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۲۳

معاون اول رئیس جمهور؛

خبرگزاری تسنیم: معاون اول رئیس جمهور از ارائه گزارش مفاسد اقتصادی در هفته آینده همزمان با سالروز دستور مقام معظم رهبری برای پیگیری مفاسد اقتصادی خبر داد و گفت: زمان انصراف از یارانه تا پایان سال ۹۳ ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری در حاشیه نخستین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار و در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش فعال زنان در کارآفرینی اظهار داشت: به هر میزان زنان به عنوان کارآفرین در اقتصاد کشور فعال شوند، اشتغال بیشتر می شود بنابراین دولت باید دولت باید هر چه سریعتر زمینه ورود زنان به عرصه کار و کارآفرینی را فراهم کند.

وی با بیان اینکه بیکاری یکی از چالش های اصلی دولت است، افزود: بیکاری جوانان تحصیل کرده منجر به کاهش رشد اقتصادی و سرمایه گذاری می شود بنابراین برای خروج از رکود باید تصمیماتی را برای حل این مشکل که به مرز هشدار رسیده اتخاذ کنیم. در این راستا فعال کردن بخش خصوصی از اقداماتی است که میتوان برای بهبود وضعیت بیکاری کشور انجام داد. البته حل مشکل بیکاری منوط به افزایش سرمایه گذاری و رشد اقتصادی است و بر همین اساس یکی از برنامه های سال جاری خروج کشور از رکود و رسیدن به رشد اقتصادی مثبت است.

معاون اول رئیس جمهور از ارائه گزارش مفاسد اقتصادی طی هفته آینده خبر داد و گفت: این گزارش در سالروز دستور مقام معظم رهبری با توجه به تأکید ایشان در خصوص پیگیری مفاسد اقتصادی به مردم ارایه خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به میزان افراد انصرافی از یارانه نقدی خاطر نشان کرد: همان طور که بارها تأکید کرده ایم، به هر میزان مردم از دریافت یارانه ها انصراف دهند، این فرصت برای دولت فراهم می شود که در بخش های مختلف از جمله سلامت استفاده شود. همچنین زمان انصراف یارانه نقدی در سال ۹۳ تداوم خواهد داشت و هر زمان که مردم تصمیم بگیرند می توانند از دریافت یارانه انصراف دهند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه فاز دوم با شیب ملایم اجرا خواهد شد، تأکید کرد: زمانی که آمار انصرافی ها را از یارانه نقدی اعلام کنیم، همه متوجه بزرگواری مردم برای کمک به دولت خواهند شد.

به گفته جهانگیری در دو هفته پایانی سال گذشته، بودجه پروژه های عمرانی به ۲۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت، تصریح کرد: میزان فاینانسی که برای سال جاری در نظر گرفته شده ۱۰ هزار میلیارد دلار است که امیدوارم دولت برنامه مناسبی را برای بهبود فضای کسب و کار د نظر بگیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر