|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۳۷

رصد کیفیت کالاهای ارائه شده توسط بازرسان طرح فرهنگ

خبرگزاری تسنیم: صندوق ذخیره فرهنگیان در ادامه طرح های رفاهی برای بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان، اقدام به ایجاد فروشگاه های زنجیره ای، تحت عنوان «طرح فرهنگ» کرده که کالاهای خود را با بیش از ۲۶ درصد تخفیف در اختیار فرهنگیان قرار می دهد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، «طرح فرهنگ» به عنوان یک طرح رفاهی – اقتصادی از سوی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید، با هدف بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان کشور در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این طرح کالاهای اساسی صاحب برند با کیفیت مطلوب و تخفیف ۵.۲۶ درصدی در فروشگاه های مورد نظر طرح، در اختیار فرهنگیان و خانواده های آنها قرار خواهد گرفت. در این راستا، حوزه اقتصادی وزارت آموزش و پرورش برای اجرای این طرح، جهت بهره مندی بیشتر معلمان کشور ضمن فراخوان از بنگاه های صاحب صلاحیت، با شرکتی که منافع حداکثری معلمان را در قالب حداکثر تخفیف ۵.۲۶ درصدی تأمین می کرد، اقدام به عقد قرارداد کرد و طرح وارد فاز اجرایی شده است.

طرح مذکور صرفا به منظور ارائه بهترین کالاهای موجود در بازار با حداکثر کیفیت و حداقل قیمت است و در این باره هزینه ای متوجه موسسه و فرهنگیان نخواهد بود، ضمن اینکه هزینه های نظارت بر اجرای طرح فرهنگ از سوی مجری طرح پرداخت شده و یک درصد از کل رقم فروش ناشی از اجرای طرح به حساب مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان واریز می شود. از آنجا که جهت تسهیل عضویت، فرهنگیان می توانند با هر نوع کارت بانکی که در شبکه شتاب تعریف شده است، از مزایای طرح فرهنگ استفاده کنند لذا هیچ هزینه ای بابت صدور کارت و عضویت در این طرح از فرهنگیان اخذ نشده و نخواهد شد.

اجرای این طرح که به نفع فرهنگیان است، نه تنها هیچ هزینه ای را بر آنها تحمیل نمی کند، بلکه ماهیانه نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان به قدرت خرید آنها می افزاید.
لازم به ذکر است که طرح فرهنگ پس از نیازسنجی فرهنگیان و در نظر گرفتن توجیه و بازدهی اقتصادی به مرحله اجرا درآمده است. علاوه بر آن، «طرح فرهنگ» تنها در شهر تهران و چهار شهر استان مازندران به صورت پایلوت بوده است تا بررسی شیوه های اجرای درست آن، امکان ارایه خدمات درحد مطلوب برای فرهنگیان در سراسر کشور فراهم شود.

همچنین به منظور نظارت بر اجرای درست طرح و اطمینان از کیفیت ارائه کالاها، بازرس های طرح فرهنگ به صورت روزانه، کیفیت ارائه خدمات را رصد کرده تا موارد مندرج در قرارداد که ارایه کالا با بهترین کیفیت و قیمت مناسب است محقق شود. طرح فرهنگ آغاز یک راه برای بهبود معیشت فرهنگیان است. ارتقاء منزلت معلمان وظیفه ای همگانی و عمومی است و یاری همه فرهنگ دوستان را در این مسیر می طلبد.

انتهای پیام /

ارسال نظر