|
|
کدخبر: ۱۶۲۴۲۱

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از وعده های دولت به مردم برای اختصاص یارانه به بخش تولید و سلامت گفت دولت نه تنها منابع کافی برای پرداخت نقدی به خانوار ندارد بلکه از هیچ منبعی نیز برای اختصاص به بخش تولید و سلامت برخوردار نیست.

غلامحسین جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت: دولت برای پرداخت یارانه نقدی خانوارها در حال حاضر ۱۴ هزار میلیارد تومان کسری منابع دارد و برای جبران این ۱۴ هزار میلیارد تومان باید ۲۲ میلیون نفر از دریافت یارانه انصراف دهند.
وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد دیگر دولت نیاز به استقراض، چاپ پول، بالابردن قیمت ارز و اقداماتی از این دست ندارد.
جعفرزاده خاطر نشان کرد: رئیس مجلس بارها عنوان کرده است که پرداخت یارانه نقدی چون در قانون است لذا بایستی پرداخت شود اما سوال اینجاست که دولت با کدام پول می خواهد این کار را انجام دهد.
وی گفت: نباید دولت یازدهم همچون دولت قبل تعهدات جدیدی را بدون در نظر گرفتن منابع مالی ایجاد کند. متاسفانه دولت دهم بدون پشتوانه مبادرت به چاپ پول می کرد.
جعفرزاده تصریح کرد: واقعیت هدفمندی یارانه ها این است که دولت نه تنها منابع کافی برای پرداخت نقدی یارانه خانوار ندارد بلکه هیچ منبعی نیز برای اختصاص به بخش تولید و سلامت هم ندارد.
وی اظهار داشت: در چنین شرایطی چرا دولت تعهدات جدید ایجاد می کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت نباید به مردم قول ها و وعده هایی از جمله بهبود سلامت و تولید بدهد در حالی که منابع لازم را ندارد. بهتر است دولت با مردم شفاف سخن بگوید.
جعفرزاده گفت: نکته دیگر این است که مبنای محاسبه دولت کسب درآمد ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است. در حالی که به اعتقاد من درآمد دولت حاصل از هدفمندی یارانه ها حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان بیشتر نیست.

انتهای پیام / /

ارسال نظر