|
|
کدخبر: ۱۶۲۶۵۹

معاون سابق اداری مالی بانک مرکزی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: معاون سابق اداری – مالی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی باید نظارتش را افزایش دهد و سعی کند از مشوقهایی بهره گیرد که منابع موجود در کشور به سمت فعالیتهای مولد و اشتغالزا هدایت شوند.

علیرضا شیرانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمگفت: بانکها در حال حاضر به جای حمایت از بخشهای مولد و اشتغالزا، منابع موجود را در اختیار بخشهای بازرگانی و در خدمت دلال بازی و سفته بازی درآورده اند که حاصل آن، کمکی به اشتغالزایی نکرده و به جز سودآوری برای عده ای، ارزش افزوده ای برای کشور ایجاد نمی کنند.
وی با اشاره به عملکرد نامناسب بانکها در ایجاد برخی مشکلات فعلی اقتصادی تأکید کرد: اقتصادی که بخواهد خودکفایی داشته باشد باید منابع موجود در آن به سمت فعالیتهای صنعتی، کشاورزی و بخشهای مولد حرکت کند.
عضو هیأت مدیره دانشگاه علامه طباطبایی گفت: عملکرد صحیح سیستم بانکی، به یاری اشتغالزایی و افزایش تولید، می تواند بهبود وضعیت اقتصادی و نیز زندگی مردم را به دنبال داشته باشد.
• دولت به دنبال جلوگیری از شوکهای اقتصادی است
شیرانی در خصوص عملکرد اقتصادی دولت یازدهم گفت: دولت جدید تمام تلاشش در این است که در بخشهای مختلف ایجاد تعادل و توازن کند.
وی افزود: بسیار از شوکهای وارد شده بر اقتصاد و نیز دسترسی عده ای به اطلاعات پنهان سبب شد تا با دسترسی افراد به اطلاعات خاص سود کلانی از آن خود کنند و در مقابل عده ای دیگر ورشکست شوند.
وی اضافه کرد: دولت به دنبال جلوگیری از شوکهای اقتصادی است. در این مسیر بانک مرکزی باید سیستم نظارتی اش را تقویت کند تا منابع موجود به سمت تولید هدایت شوند. این مسأله تا ثمربخشی به زمان نیازمند است.
انتهای پیام /

ارسال نظر