|
|
کدخبر: ۱۶۶۵۲۵

طب سنتی و سبک زندگی سالم /

خبرگزاری تسنیم: دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: زرده تخم مرغ عسلی, گوشت گوسفند بره یک ساله, انجیر و انگور در رویش مو و حفظ سلامتی مُو موثر است.

به گزارش خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم, لیلا شیزبیگی درباره این سوال که آیا استرس و شوینده ها می تواند در ریزش مو تاثیر داشته باشد؟, اظهار داشت: اصول ۶ گانه سلامتی شامل آب و هوا, خوردنی ها و آشامیدنی ها, خواب و بیداری, حرکت و سکون, احتباس و استفراغ, اعراض نفسانی که استرس در دسته اعراض نفسانی است. بنابراین درمان ها در طب سنتی کاملاً اختصاصی است و برای یک بیماری خاص ممکن است پزشک درمان و داروهای کاملاً متفاوت به ۲ نفر با یک بیماری مشابه تجویز کند. براین اساس رعایت اصل ۶ گانه در حفظ سلامتی بسیار موثر است.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: آب و هوا در رویش مو و ریزش مو بسیار موثر است, خیلی از افراد به مسافرت می روند و معتقد هستند که موهایشان بهتر شده است و افرادی که شوره سر دارند سفر کردن به برخی مناطق موجب کاش شوره سر آنها می شود و این تاثیری است که هوا بر محیط می گذارد.

شیر بیگی عنوان کرد:غذا در رشد مُو و کاهش ریزش مُو بسیار تاثیر دارد و غذاهایی که خون صالح و خوب در بدن تولید می کنند خود عامل بهبود ریزش مو می شود. غذایی که خون خوب تولیدی کند باعثمی شود این خون خوب داخل عروق و زیر ناحیه پوست را تحریک کند و موجب رویش مو شود.

وی خاطرنشان کرد:زرده تخم مرغ عسلی هضمش بسیار راحت است و این غذایی است که خون را خوشرنگ و صالح می کند. همچنین، نان گندم خوب پخته شده غذای صالح الکیموس است، یعنی غذایی که کاملاً به بدن جذب می شود. همچنین، گوشت گوسفند بره یک ساله, انجیر و انگور نیز در رویش مو و حفظ سلامتی مو موثر است.

انتهای پیام /

ارسال نظر