|
|
کدخبر: ۱۶۷۲۲۶

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به افزایش قیمت تمام شده شیرخام به ۱۶۷۷ تومان، گفت:: بهای لبنیات تنها ۳۵ درصد بخاطر شیرخام گران می شود.

سید احمد مقدسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در حال حاضر تنها قیمت حامل های انرژی مشخص شده است، اظهار داشت: افزایش بهای حامل های انر‍ژی کرایه های حمل و نقل تولید را ۳۰ درصد بالا برده است.

وی افزود: این موضوع ۷ تومان قیمت تولید را افزایش داده است.
مقدسی با بیان اینکه هنوز برای اظهار نظر در مورد میزان قطعی افزایش بهای شیر زود است، ادامه داد: سال گذشته قیمت شیرخام از ۱۱۱۰ تومان به ۱۳۰۰ تومان تغییر یافت اما بهای لبنیات ثابت ماند و قرار شد دولت مابه التفاوت ۱۹۰ تومانی آن را به دامداران پرداخت کند.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر قیمت تمام شده تولید شیر به ۱۶۷۷ تومان رسیده است، اضافه کرد: قیمت تمام شده شیر ۱۱۱۰ تومانی با افزایش ۵۰ درصدی به ۱۶۷۷ تومان رسیده است.
مقدسی ادامه داد: شیر ۱۳۰۰ تومانی نیز با افزایش ۲۸ درصدی به قیمت فعلی رسیده است.
وی با بیان اینکه دولت سال گذشته ۱۸ درصد به شیرخام سوبسید داده است، گفت: در سال جاری باید ۲۸ درصد به میزان سوبسید قبلی اضافه شود یعنی دولت باید در مجموع ۴۶ درصد یارانه به دامداران اختصاص دهد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ادامه داد: دامداران سال گذشته ۸ ماه ضرر کردند و در ۴ ماه پایانی سال نیز محصول خود را به قیمت تمام شده و بدون هیچگونه سودی عرضه کردند.
مقدسی در مورد رشد بهای لبنیات نیزتصریح کرد: بهای لبنیات تنها ۳۵ درصد بخاطر شیرخام گران می شود. این در حالیست که هنوز قیمت گازو برق مشخص نیست.
وی ادامه داد: قیمت نهاده ها نیز از ابتدای سال تاکنون ۱۵ درصد گران شده است.
مقدسی در مورد یارانه ۳۰۰ میلیارد تومانی دامداران نیز گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم گاوداران ۱۰۰ میلیارد از این یارانه را دریافت کرده اند و به احتمال زیاد توزیع باقی آن نیز تا هفته آینده آغاز می شود.
انتهای پیام /

ارسال نظر