|
|
کدخبر: ۱۶۷۲۳۶

درپی توافق بانک های دولتی و خصوصی مبنی بر تعیین نرخ سود سپرده بین ۱۰ تا ۲۲ درصد، بانک مرکزی با ارسال نامه ای به مدیران بانک ها، این تصمیم بانکداران را تائید و به اجرای دقیق جدول نرخ های سود مطروحه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی درپی توافق بانکها و موسسات اعتباری خصوصی، به اجرای دقیق جدول نرخ های سود مطروحه تاکید کرد.

بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک طی نامه شماره ۲۹۷۳۹ / ۹۳ مورخ ۸/۲ / ۹۳ به عنوان مدیران عامل بانکهای دولتی، غیردولتی و موسسات اعتباری توسعه، عسکریه و کوثر، ضمن تایید و حمایت از تصمیمات صورت گرفته در کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و شورای هماهنگی بانک ها درخصوص نرخ های سود سپرده ها به اجرای دقیق جدول نرخ های سود مطروحه تاکید کرد، متن نامه ارسالی به این شرح است:

«جهت مدیران عامل محترم بانکهای دولتی، غیردولتی و موسسات اعتباری توسعه، عسکریه و کوثرارسال گردید.»

" باسلام؛

احتراماً، با اشاره به توافقات انجام شده بین مدیران عامل بانک ها وموسسات اعتباری مجاز در حضور رییس کل محترم بانک مرکزی درتاریخ ۳/۲ / ۱۳۹۳ و با عنایت به هماهنگی های صورت گرفته در کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و شورای هماهنگی بانک ها درخصوص نرخ های سود سپرده ها، بدینوسیله به آگاهی می رساند وفق توافق انجام شده، این بانک ضمن تایید و حمایت از تصمیمات مذکور، به اجرای دقیق جدول نرخ های سود مطروحه نظارت داشته و با موارد تخلف در چارچوب ضوابط قانونی برخورد خواهد کرد.

مقتضی است دستور فرمائید مراتب در اسرع وقت به کلیه شعب و واحدهای ذیربط اعلام و برحسن اجرای آن نظارت مستمر اعمال گردد. انتظار می رود ضمن اجرای دقیق نرخ های مورد توافق از ارائه و اعلام هرگونه محصولی که نرخ موثر آن بیشتر از نرخ های مندرج در جدول مورد توافق باشد اکیداً خودداری شود.

مدیریت کل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری اداره نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری "

لازم به ذکر است که عصر دیروز اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی از تعیین نرخ سود سپرده یک ماهه تا یک ساله بین ۱۰ تا ۲۲ درصد خبر داد.

ارسال نظر