|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۳۷

در پارلمان ترکیه مطرح شد

خبرگزاری تسنیم: یک مقام اصلی ترین حزب مخالف دولت ترکیه خواستار توضیح آنکارا در مورد موضوع تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی ایران در زمینه فروش گاز به این کشور شد و گفت: اگر این موضوع حقیقت دارد آیا این تخفیف به عنوان کمیسیون به برخی افراد خاص پرداخت شده است؟

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اینترنتی سیهان، معاون رئیس حزب مردم جمهوری خواه، اصلی ترین حزب مخالف دولت ترکیه روز دوشنبه سوالی را در پارلمان این کشور در مورد قرارداد واردات گاز ایران مطرح کرد.
سزگین تانریکولو، که خطاب به حایاتی یازیچی، وزیر گمرک و تجارت ترکیه سخن می گفت پرسید: «آیا این حقیقت دارد که ایران به دلیل تحریم های وضع شده علیه این کشور، از ۱۵ تا ۲۰ درصد بروات وصولی خود صرف نظر کرده است؟ اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، آیا این تخفیف به عنوان کمیسیون به برخی افراد خاص پرداخت شده است؟»

وی همچنین در مورد قانونی بودن قرارداد انرژی منعقده بین دو کشور سوالی را مطرح کرد و پرسید، که آیا تعهدات بین المللی دولت ترکیه در این زمینه نادیده گرفته شده است؟ وی در ادامه گفت: «آیا حقیقت دارد که ترکیه در پایان قرارداد، پول ایران را به طلا پرداخت کرده است تا این قرارداد روی کاغذ به عنوان صادرات طلا به نظر بیاید؟»
تانریکولو همچنین خواستار پاسخ به سوالی در مورد نام شرکت های دخیل در این قرارداد شد.
انتهای پیام / / ۱۷۷

ارسال نظر