|
|
کدخبر: ۱۶۸۵۲۵

خبرگزاری تسنیم: در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران ایجاد مجمع خیرین حمایت از آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد در دستور کار قرار گرفت.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، احمد ربیع زاده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در مورد مصوبات جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران، گفت: یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده تشکیل مجمع خیرین برای حمایت از آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد بود که مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهمی که جناب استاندار به آن اشاره داشت بهره مندی از ظرفیت خود مردم برای تشکیل مجمع خیرین است که در اولین فرصت با شناسایی خیرین محقق خواهد شد.

ربیع زاده با اشاره به اینکه قرار است تا دو هفته آینده پیش نویس طرح تشکیل مجمع خیرین حمایت از آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد نهایی می شود، افزود: با تشکیل این مجمع گام موثر و مثبتی در جهت حمایت از خانواده معتادانی که در رابطه با مسایل معیشتی با مشکلاتی روبه رو هستند برداشته می شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران برگزاری راهپیمایی بزرگ بهبودیافتگان با مشارکت ثمن ها را از دیگر مصوبات جلسه شورای هماهنگی برشمرد و گفت: قرار است همزمان با ۵ تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، راهپیمایی بزرگ رها یافتگان از اعتیاد برگزار شود.

وی موضوعات مربوط به حوزه مقابله، درمان و پیشگیری از اعتیاد را از دیگر مسائل مطرح شده عنوان کرد و افزود: رسیدگی به امورفرهنگی در قالب پیشگیری از اعتیاد به عنوان یکی از اهداف اساسی است که دراین جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

ربیع زاده با اشاره به اهمیت تشکیل شورای سلامت اجتماعی در مناطق مختلف، گفت: برگزاری گفتمان های دانش آموزی و دانشجویی در حوزه اعتیاد و بهره مندی از ظرفیت بالای ائمه محترم جمعه در روشنگری افکار عمومی در رابطه با آسیب های ناشی از اعتیاد می تواند نقش مؤثری در کنترل این آسیب در جامعه به همراه داشته باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران بهره مندی از ظرفیت رسانه ملی، کانون مداحان استان، هیئت مذهبی، نخبگان، اندیشمندان و فرهیختگان را از دیگر عوامل مؤثر در فرهنگ سازی در حوزه مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

وی با تاکید بر استقبال اعضای شورا از موضوعاتی که در رابطه با حمایت از اشتغال آفرینی بهبودیافتگان و تعاونی کارآفرینی آنها در ارتباط است، گفت: با تصویب طرح های اشتغال زایی در کمیته مربوطه در جهت اخذ اعتبارات گام موثری برمی داریم.

ربیع زاده با اشاره به تعامل مثبت اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: متاسفانه اعتباراتی که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر برای تهران در نظر گرفته می شود متناسب با حجم کار در استان تهران نیست و امیدواریم شاهد افزایش اختصاص این اعتبارات به دستگاه های مربوطه باشیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر