|
|
کدخبر: ۱۶۹۰۲۷

وزیر بهداشت در دیدار با آیت الله نوری همدانی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: دولت ۱۰ هزار میلیارد تومان امسال به حوزه بهداشت کشور کمک کرده است که این نشان از اهمیت موضوع دارو در حوزه هدفمندی یارانه ها دارد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازقم، سید حسن قاضی زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه از حضور در محضر علما بسیار خوشحال هستم اظهار کرد: موضوع سلامت از موضوعاتی است که با ابلاغ سیاست های سلامت از طرف مقام معظم رهبری اهمیت بسیار زیادی به خود گرفت.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور افزود: شخص جناب آقای روحانی و هیئت دولت نسبت به این موضوع حساسیت بسیار زیادی دارند.

قاضی زاده با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی خدمات بهداشت بسیار گسترش پیدا کرده و ۱۸ هزار مرکز بهداشتی در روستا ها ایجاد شده است عنوان کرد: ۲۵۰۰ مرکز بهداشتی در شهرها و ۹۰۰ بیمارستان در کشور به بیماران ارائه خدمات می کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد بسیار زیادی از روستا ها به شهر آمده اند تصریح کرد: این موضوع سبب شده کمی بیماری های بهداشتی در شهر ها گسترش پیدا کرده و این به دلیل سبک زندگی متفاوت افرادی است که در روستا زندگی می کنند.

قاضی زاده اعتیاد، قند و چاقی را از بیماری های بسیار شایع در بین مردم دانست و افزود: در برنامه هدفمندی یارانه ها موضوع پزشکی بسیار اهمیت دارد و آرامش پزشکی و حل مشکلات دارویی کشور از اولویت هایی است که مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش قیمت دارو ها در سال گذشته عنوان کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان دولت امسال به حوزه بهداشت کشور کمک کرده است که این نشان از اهمیت موضوع دارو در حوزه هدفمندی یارانه ها دارد.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: امیدواریم روحانیت با دعای خیر خود زمینه رشد و شکوفایی حوزه بهداشت کشور را فراهم کنند.

وی قیمت های پزشکی در دنیای مدرن را بسیار بالا دانست و گفت: کمبودهای بسیار زیادی در حوزه پزشکی استان قم وجود دارد که امیدواریم با اهتمام ویژه مسئولان این مشکلات حل شود.

قاضی زاده با اشاره به اینکه باید خیرین در حوزه پزشک ورود پیدا کنند تصریح کرد: بخش بهداشت از بسیاری از حوزه های دیگر عقب افتاده تر است و امیدواریم این کمبود ها در کوتاه ترین زمان ممکن حل شود.

انتهای پیام / ق

ارسال نظر