|
|
کدخبر: ۱۶۹۱۵۵

عضو فراکسیون گردشگری مجلس در گفت وگو با تسنیم انتقاد کرد

خبرگزاری تسنیم: عضو فراکسیون گردشگری مجلس گفت: تجمیع سه سازمان مختلف در سازمان میراثفرهنگی کار مدیریت، هدایت و حمایت از این سه سازمان را مشکل کرده است.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در سازمان میراثفرهنگی صنایع دستی و گردشگری وجود دارد این است که سه سازمان را در یک سازمان قرار داده ایم، اظهار داشت: این موضوع مشکلاتی را برای کار مدیریتی در این سازمان ایجاد کرده است و کار را سخت می کند.

وی اضافه کرد: از طرفی برای میراثفرهنگی نقش حاکمیتی و غیرحاکمیتی به صورت توأم قائل هستیم به عبارت دیگر بسیاری از امور را فقط در خصوص مدیریت، نظارت، حمایت و هدایت در نظر گرفته ایم اما باید نظر داشت که این سازمان فقط وظیفه تولیت کارفرمایی ندارد بلکه می تواند امور را نیز سامان دهد. به عنوان مثال صنایع دستی کشور را از حالت فعلی خارج کند.

عضو کمیسیون گردشگری مجلس ادامه داد: ما سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را فرابخش می دانیم، چرا که آنها مسؤل تاریخ و هویت ما هستند و به کمک آن می توان ثابت کرد که به عنوان مثال در مقابل غربی های چند صدساله ما چندین هزار سال تاریخ داریم و یا حتی ثابت کنیم که از نظر علوم و فنون و تجارب نسبت به آنها جلوتر بودیم.

بائوج لاهوتی خاطرنشان کرد: باید برای این امور منابع و برنامه های کوتاه و بلند مدت تعریف کنیم، از طرفی در هیئت رئیسه فراکسیون گردشگری و کمیسیون تلفیق بودجه، به دنبال افزایش امکانات و منابع برای سازمان میراثفرهنگی بوده ایم.

انتهای پیام /

ارسال نظر