|
|
کدخبر: ۱۶۹۱۷۸

درحال بروز رسانی / نوبخت در انزلی:

خبرگزاری تسنیم: معاون برنامه یزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در انزلی گفت: شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بخشی از مطالبات فرهنگیان بازنشسته را به حساب آموزش و پرورش واریز می کنم.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازانزلی، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در همایش یک هزار معلم نمونه گیلانی با تبریک روز معلم، اظهار کرد: از دوره سربازی که ترخیص شدم به معلمی روی آوردم و یک واحد آموزشی موسسه فرهنگی ارشاد را دایر کردم.

وی با بیان اینکه در آن زمان با توجه به ضرورت کلاس های کنکور برگزار کردیم، افزود: سوم اسفند ماه ۵۷ که کمتر از یکماه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذشت مدیرکل وقت آموزش و پرورش به من زنگ زد و خواستار تدریس فیزیک در دبیرستان شد، من همه دروس را در موسسه تدریس می کردیم، ناظم مدرسه تردید داشت که بتوانم فیزیک تدریس کنم، پس از مدت ها در کلاس چهارم جبر درس دادم.

معاون برنامه یزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه پس از آن مدیر مدرسه شدم که یک هزار دانش آموز داشت، خاطرنشان کرد: پس از آن مدیر آموزش و پرورش ناحیه شدم.

وی در ادامه گفت: آخرین جلسه ای که در تهران داشتم در دانشگاه شهید بهشتی در دوره کارشناسی ارشد بود که درس مدیریت مالی پروژه را تدریس کردم.

نوبخت با بیان اینکه هرچند مسئولیت های متنوع داشته و دارم ولی عشقم معلمی است، تاکید کرد: همچنان خود را پس از سال ها فعالیت در دولت و مجلس معلم می دانم.

بخشی از مطالبات فرهنگیان بازنشسته فردا به حساب آموزش و پرورش واریز می شود

وی در ادامه با تاکید بر اینکه پاداش و مطالبات معلمان را تأمین می کنیم، گفت: شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بخشی از مطالبات فرهنگیان بازنشسته را به حساب آموزش و پرورش واریز می کنم.

معاون برنامه یزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه در اواخر سال گذشته ۱۹۰۰ میلیارد تومانی به آموزش و پرورش کمک صورت گرفت، افزود: بودجه ۲۱۰هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده بود درحالی که ۶۰هزار میلیارد تومان کسری بودجه بود.

اختصاص ۱۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد به آموزش و پرورش در سال گذشته

وی با بیان اینکه اگر ۶۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی قرض می کردیم، با این کار تورم افزایش می یافت، تصریح کرد: این کار را نکردیم، چراکه اگر پایه پولی و حجم نقدینگی را گسترش می دادیم گرچه هزاران میلیارد پول وارد جامعه می شد ولی ارزشی نداشت؛ بر همین اساس فقط بودجه آموزش و پرورش ۱۰۰ درصد اختصاص یافت و ۱۹۰۰ میلیارد تومان مازاد به آموزش و پرورش پول دادیم.

نوبخت در ادامه سخنانش با بیان اینکه شهید مطهری الگو بود، گفت: در اسناد آمده است که هدف نفاق از ترور شهید مفتح و مطهری قطع و از بین بردن اندیشه انقلاب اسلامی، هدف از ترور باهنر و رجایی دو دست انقلاب و هدف از ترور ائمه جمعه بریدن زبان انقلاب بود.

نوبخت با تجلیل از مقام بسیجیان و نظامیان اظهار کرد: زمانی که از معلم حرف می زنیم باید بتوانیم آن را به درستی ترجمه کنیم.

این خبر درحال تکمیل است…

ارسال نظر