|
|
کدخبر: ۱۶۹۲۳۶

معاون فرهنگی سپاه گفت: دشمنان در فتنه ۸۸ با آوردن توان سیاسی و امنیتی خود سعی درساقط کردن نظام اسلامی داشتند، اما نتوانستند به اهداف خود برسند و به همین دلیل امروز توان اصلی خود را بر روی اقتصاد و بویژه فرهنگ متمرکز کرده اند.

به گزارش مشرق، حمیدرضا مقدم فر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه امروز تهران، با اشاره به شهادت شهید مطهری و روز معلم، شهید مطهری را معلم انقلاب اسلامی خواند و اظهار داشت: این شهید بزرگوار، دنیایی از معارف را به انقلاب اسلامی آموخت و یکی از پرچم داران فرهنگ در جمهوری اسلامی محسوب می شود.

مقدم فر در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار امسال گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و این درخت تنومند در عمق باورهای دینی و اعتقادات مذهبی و خدشه ناپذیر این ملت ریشه دارد، رهبران انقلاب، چه امام عظیم الشان و چه خلف صالح او امام خامنه ای از زبده ترین و صاحب نظرترین عناصر فرهنگی هستند و مبنا و شیرازه انقلاب اسلامی نیز آموزه های برگرفته از فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی با بیان اینکه مبانی انقلاب اسلامی با نظام سلطه جهانی تعارض جدی دارد گفت: نباید شک کرد که امروز بزرگترین چالش غرب، فرهنگ برآمده از انقلاب اسلامی است که ملت های مسلمان و آزادی خواه عالم را به وجد آورده و به خروش و جوشش و حرکت وامی دارد.

معاون فرهنگی سپاه ادامه داد: این حقیقت رمز و راز تهاجم فرهنگی دشمن علیه انقلاب اسلامی است؛ دشمن این موضوع را دریافته که این فرهنگ در تار و پود انقلابیون مسلمان و وفاداران به آرمان های امام راحل(ره) و امام خامنه ای ساری و جاری است، و نه تنها در عرصه نظامی بلکه در عرصه های سیاسی و اقتصادی نیز نخواهند توانست به موفقیت دست یابند.

مقدم فر افزود: دشمنان در هشت سال دفاع مقدس اوج توان نظامی خود را به میدان آوردند و در فتنه ۸۸ نیز با آوردن توان سیاسی و امنیتی خود سعی درساقط کردن نظام اسلامی داشتند، اما نتوانستند به اهداف خود برسند و به همین دلیل است که امروز توان اصلی خود را بر روی اقتصاد و بویژه فرهنگ متمرکز کرده اند.

وی ادامه داد: عزم ملی و مدیریت جهادی مسئولان می تواند بر اعمال دشمن در جنگ اقتصادی غلبه کند اگر در کشور کار فرهنگی بشود که در حال شدن است، جنگ اقتصادی هم تمام خواهد شد.

معاون فرهنگی سپاه با بیان اینکه تجربه نشان داده است هرچه انقلاب اسلامی در بعد فرهنگی پیشرفت کرده، دشمن نیز بر عمق تهدیدات و کثرت اقدامات تهاجمی خود افزوده است، گفت: علیرغم هجمه شدید دشمن در عرصه فرهنگ، نباید از این نکته غافل بود که برخی نارسایی ها و اشکالات در داخل باعثافزایش حجم آسیب پذیری در برابر تهدیدات دشمن می شود.

مقدم فر با اشاره به غفلت برخی مسئولان در عرصه فرهنگ گفت: یکی از دلایل غفلت برخی مسئولان، وجود یک نگاه خاص انحرافی به عرصه فرهنگ است که از ابتدای انقلاب نیز وجود داشته و آن نگاه ابزاری و تبعی به فرهنگ در برابر نگاه اصیل است؛ متاسفانه بعضاً در صحبت برخی مسئولان، سخنانی شنیده می شود که بی شک ناشی از تصمیم سازی برخی عناصر منحرف در بعضی دستگاه های فرهنگی است که حرف های خود را از زبان مسئولان بیان می کنند؛ حال آنکه چنین سخنانی از زبان مسئولانی که سوابق انقلابی هم دارند بسیار عجیب است.

وی در همین باره گفت: همه می دانیم که اهالی فرهنگ جزو محترمترین و عزیزترین اقشار جامعه هستند، اما چه لزومی دارد که برای مقاصد سیاسی و غیره آنان را از تذکر، موعظه و ارشاد مستغنی بدانیم و یا در اظهارنظرهای خود وجود هنرمندان ارزشی و غیرارزشی را منکر شویم.

معاون فرهنگی سپاه بی توجهی به رخنه و نفوذ فرهنگی دشمن توسط برخی مسئولان و انفعال در برابر پدیده های فرهنگی را ۲ نمونه از این نارسایی ها و اشکالات در داخل کشور برشمرد و گفت: باید پدیده های نوظهور فرهنگی را قبل از بروز و ظهور، شناخت و با درک صحیح از ماهیت آنها به منظور کاهش آسیب پذیری جامعه در برابر آنها تدابیر شایسته و بهنگام اتخاذ کرد.

مقدم فر در پایان بی تفاوتی برخی مسئولان در برابر آثار و محصولات مخرب فرهنگی را یکی دیگر از این نارسایی ها و اشکالات در داخل کشور برشمرد که باعثافزایش حجم آسیب پذیری در برابر تهدیدات دشمن می شود.

ارسال نظر