|
|
کدخبر: ۱۷۰۷۲۴

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت نوسازی منطقه عباس آباد از بهره برداری از ۳ طرح تفرجگاهی در این منطقه خبر داد و گفت: مجموعه آسمان نما، آبنمای بوستان نوروز و پل طبیعت در ۶ماهه اول سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، اردشیر نوریان با بیان این مطلب اظهار داشت: آبنمای دریاچه نوروز، آبنمایی موزیکال است که به لحاظ اندازه، کمیت، کیفیت اجرا و ویژگی هایی که دارد می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری، شهروندان تهرانی و میهمانان را به خود جذب کند.

نوریان همچنین با اشاره به ویژگی های آسمان نمای منطقه ویژه عباس آباد، تصریح کرد: مجموعه آسمان نما(پلانتاریوم) با بیش از ۱۱هزار مترمربع تالاری است که در آن نمایی از ستارگان، سیاره ها و دیگر پدیده های آسمانی برای اهداف آموزشی یا سرگرمی نمایش داده می شود. این مجموعه فضایی خاص برای استفاده شهروندان، دانشجویان و علاقه مندان به نجوم و علوم پایه را ایجاد کرده که در آینده می تواند به عنوان یک الگو در سطح کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

وی همچنین از آغاز فعالیت برای ساخت باغ هنر، تالار شهر، باغ نمایش و گذر فرهنگ در سال جاری خبر داد و گفت: برخی از این پروژه ها در سطح ملی کارکرد دارند و علاوه بر خدمات رسانی شهری و منطقه ای به کل کشور خدمات رسانی خواهد کرد. به طورسی که با بهره برداری از آنها منطقه ویژه عباس آباد بیش از پیش جاذبه سفر خواهد داشت.

نوریان ادامه داد: پل طبیعت که در ۳طبقه با مساحت ۷هزار مترمربع اتصال پهنه غربی و شرقی اراضی عباس آباد را بین بوستان های آب و آتش و طالقانی برقرار می کند و محل تردد عابرین پیاده، دوچرخه و کالسکه خواهد بود هم در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته است که با تکمیل تجهیزات و امکانات جانبی نظیر کفپوش ها، فضای سبز و نورپردازی آن در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. این در حالی است که این پل با توجه به شاخصه های طراحی، سازه و کاربری به یکی از نماد های جدید شهر تهران تبدل شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر