|
|
کدخبر: ۱۷۱۱۲۵

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه های استان تهران در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه های استان تهران با اشاره به بازدید معاونت روابط کار وزارت کار از کوره پزخانه های قرچک تاکید کرد: عمده ترین مشکل کارگران کوره پزخانه ها بیمه و بهداشت محیط کار است.

غلامرضا عباسی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، از بازدید سرزده هفده تن، معاون روابط کار وزارت کار خبر داد و گفت: شرایط کارگران کوره پزخانه ها سالهاست که تغییری نکرده است.

وی ادامه داد: همچنان کارگران به همراه زن و فرزند شان در یک اتاق ۱۲ متری زندگی می کنند، دستشویی و حمامهای این مراکز مشترک است و زن و مرد مدتها در صف می ایستند تا نوبتشان برسد و امکانات رفاهی وجود ندارد.

عباسی با اشاره به نبود ایمنی و بهداشت کار در این واحدها اظهار کرد: ساختمان کوره ها استاندارد نیست و احتمال ریزش وجود دارد؛ لباس کار و دستکش به کارگران نمی دهند و از کلاه ایمنی و سایر تجهیزات کارگاهی خبری نیست و اگر اتفاقی در محیط کار بیفتد امکان خدمات رسانی به کارگر مصدوم دشوار است.

وی تاکید کرد: کارفرما یک ماه حق بیمه پرداخت می کند و سپس ترک کار زده می شود. در حالی که کارگر شاغل است؛ ترک کارش توسط کارفرما اعلام می شود؛ لیست های بیمه را ناقص می فرستند اما چون بازرس وجود ندارد کارگر هم نمی داند که چه بلایی بر سرش می آید تا زمانی که فصل کاری اش به پایان برسد و بخواهد به تامین اجتماعی مراجعه کند.

عباسی بیان کرد: امسال شاهد تعدیل نیروی گسترده بوده ایم زیرا تمام کوره پز خانه ها نسبت به سال گذشته با ظرفیت کمتر از ۵۰ سال فعالیت دارند به برکت رکود مسکن درکشور کوره پزخانه ها نیزدر حالت نیمه تعطیل هستند.

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه های استان تهران تاکید کرد: با اعلام اینکه وضع کارگران خوب نمیشود افزود: در تابستان از کارفرما می خواهیم وضع زندگی و خانه های کارگران را درست کند و کارفرما پاسخ می دهد که الان کارگران در آنجا ساکن هستندو نمی توانیم کاری کنیم ودر زمستان نیز که کارگران فعلی محل را ترک کرده اند کارفرما می گوید چون می خواهم کار راجمع کنم ودیگر دلیلی برای تعمیر وجود ندارد، خلاصه با تمام این بهانه ها ماجرا ادامه دار می شود. امیدواریم امروز پس از بازدید معاونت رفاه مشکلات این کارگران برطرف شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر