|
|
کدخبر: ۱۷۱۵۶۱

قائم مقام مدیرشبکه «نسیم» گفت: این شبکه پس از افتتاح در کردستان از روز شنبه آغاز به کار می کند.

گروه فرهنگی مشرق- هاشم رضایت قائم مقام مدیر شبکه نسیم از افتتاح رسمی شبکه نسیم در روز چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۱۹:۳۰ دقیقه در استان کردستان خبر داد و گفت: همزمان با افتتاح این شبکه برنامه های شاد و مفرح از این شبکه تلویزیونی پخش می شود.

وی درباره انتخاب کردستان برای راه اندازی این شبکه افزود: چون مردم کردستان خونگرم و مهمان نوازند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند کردستان دارای مردم فرهنگی است، افتتاح این شبکه در کردستان را به فال نیک می گیریم و این هدیه ای برای مردم خوب و بافرهنگ کردستان خواهد بود.

رضایت با بیان اینکه شبکه نسیم با پخش دو ساعت برنامه، از مهر ماه سال گذشته آغاز به کار کرد، اضافه کرد: از روز چهارشنبه و پس از آغاز به کار رسمی شبکه نسیم، برنامه هایی با حضور بازیگران و مجریان مطرح تلویزیون حدود ۳ ساعت برنامه آغاز می شود که در هفته های آینده به ۴ ساعت افزایش می یابد و پس از آن برنامه های تولیدی جدیدی نیز اضافه می شوند.

قائم مقام شبکه نسیم، یادآور شد: در حال حاضر شبکه نسیم، با پخش برنامه هایی از جمله «نسیم نما»، «آفرینش»، «رادیو»، «کمدی کلاسیک»، «دیدنی ها»، «لحظه ها»، «آوا»، «یادها» و «نسیم شما» کار خود را ادامه می دهد و مورد استقبال و رضایت مخاطبان قرار گرفته است.

وی درباره طولانی شدن زمان آزمایشی بودن شبکه نسیم توضیح داد: به علت تولید برنامه های جدید در شبکه نسیم پیش از راه اندازی رسمی، راه اندازی این شبکه به طول انجامید که در زمان مناسب و در استان کردستان این مهم افتتاح می شود که امیدوارم این حرکت نقطه عطفی برای گام های بعدی در شبکه نسیم باشد.

رضایت درباره برنامه های جدید این شبکه گفت: «خندوانه» کاری از رامبد جوان با رویکردی ترکیبی در خصوص خندیدن و شاد بودن است که در این برنامه نگاه متفاوتی به زندگی داریم. این برنامه در جهت بالا بردن آستانه تحمل مردم در زندگی است و دنبال این هستیم که بگوییم لبخند زبان بین المللی میان همه مردم دنیاست که احتیاج به ترجمه ندارد.

وی افزود: امیدوار نگاه کردن و امیدوار بودن را در این برنامه خواهیم دید و رامبد جوان در این برنامه خنده های صبحگاهی، ظهرگاهی، عصرگاهی و شبانگاهی را دسته بندی کرده و به همه مردم می گوید که خنده را فراموش نکنید و شاد باشید و می گوید که لبخند پلی میان مردم ایران و نیز دنیا است.

قائم مقام شبکه نسیم گفت: در حال حاضر گروه تولید این برنامه مشغول ضبط هستند و از روز شنبه شاهد این برنامه ترکیبی به صورت روزانه و در زمان یک ساعت است.

«عینک آفتابی» در حوزه نمایشی طنز از دیگر برنامه های این شبکه است که مجری و تهیه کنندگی این کار را رضا رشیدپور برعهده دارد. سازمان درخصوص تولید برنامه های طنز تجربیات زیادی دارد و در این برنامه دنبال این هستیم که مفاهیمی را در قالب طنز به مردم منتقل کنیم. همه حوانان و اکثر افراد به دنبال پولدار شدن و میلیارد شدن هستند و بعضی فکر می کنند که پولدار شدن به معنای داشتن همه چیز است که این برنامه به مخاطبان می رساند که بهترین دارایی سلامتی و داشتن خانواده مطلوب و زندگی شیرینی است. این برنامه از روز شنبه به مدت زمان ۳۰ دقیقه از شبکه نسیم پخش می شود.

«مزه» با محوریت غذاهای ایرانی برنامه دیگری از شبکه نسیم است که توسط منصور ضابطیان تولید می شود که این برنامه با رویکرد اصلاح فرهنگ خوراک، غذاهای خوشمزه و ترشیجات در ۱۵ دقیقه و هر روز پخش می شود.

«آبرنگ» نیز با اجرای بهنوش بختیاری با موضوع لطیفه و طنزهای مردم و مخاطبان پخش می شود. که در این برنامه شاهد جوک، تصاویر بامزه و خاطرات خوش هستیم و به ۳ نفر از بهترین آثار در هفته جوایزی داده می شود.

«شب کوک» با موضوع موسیقی و صدای فاخر با اجرای امیر غفارمنش روزهای ۵ شنبه هر هفته به مدت ۴۵ دقیقه پخش می شود. در این برنامه جوانان علاقمند به خوانندگی در قالب های سنتی، مقامی و پاپ آواز می خوانند. که در هر برنامه مهمانانی داریم که با صدای خوبشان ما را در این برنامه همراهی خواهند کرد.

مسابقه «بادبادک ها» با هدف ارزیایی و استعدادیابی فرزندان زیر ۸ سال برگزار می شود که تا حالا و بدون تبلیغات ۳۰ هزار نفر از سراسر ایران ثبت نام کردند که در این برنامه از طریق برگزاری مسابقه، بهترینها را برای مردم معرفی می کنیم.

«شوخ طبعی» مسابقه دیگری است و از آنجا که مردم ایران شوخ طبع هستند این برنامه تدارک دیده شده است که تمام افرادی که فکر می کنند هنری برای خنداندن مردم و مفرح کردن آنها دارند می توانند در این برنامه ثبت نام و شرکت کنند.

«نسیم برزیل» نیز مسابقه ی شادی است که در دستور کار قرار داریم. این برنامه به شکل زنده از چند روز قبل از شروع جام جهانی آغاز و تا پایان این مسابقات ادامه دارد. در این برنامه قرار است از جواد رضویان بازیگر خوب طنزپرداز دعوت کردیم و هر روز به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه نسیم پخش می شود.

نسیم «عطرگردان» نیز با اجرا و تهیه کنندگی اسماعیل آذر درباره صیانت از زبان فارسی انجام می شود که درباره شعر و ضرب المثلهای فارسی است که روزانه در ۱۰ دقیقه پخش می شود.

«توقف ممنون» با تهیه کنندگی طهمباسی و مشارکت پلیس راهور راهنمایی و رانندگی برای اصلاح فرهنگ ترافیک شهروندی انجام می شود و شامل صحنه های جالب برای مخاطبان است که به بهترین عکسها جوایزی اهدا می شود.

«پاتوق» با ریتم تند و با موضوع جوانان از دو هفته آینده پخش می شود که گفتگوهایی بسیار خاص با پدربزرگ و مادربزرگها و بچه های کوچک است که به تهیه کنندگی مومن نژاد پخش می شود.

وی با بیان اینکه شبکه نسیم لبخندی را برای مردم به چهره آنها می گذارد، ادامه داد: رامبد جوان، رضا رشیدپور، بهنوش بختیاری و جواد رضویان از مجریان شبکه نسیم هستند که در این شبکه برنامه های خود را تولید می کنند.

رضایت اضافه کرد: شبکه نسیم به دلیل اینکه در روز چهارشنبه با ویژه برنامه افتتاح این شبکه در استان کردستان و روز پنج شنبه با پخش ویژه برنامه های شبکه نسیم همراه است برنامه های اصلی این شبکه از روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز می شود.

قائم مقام شبکه نسیم در پایان خاطر نشان کرد: صحبت هایی با مهران مدیری برای حضور در این شبکه انجام شده؛ ما دوست داریم که از حضور ایشان نیز استفاده کنیم اما به دلیل تولید برنامه هایی در دیگر شبکه ها، فعلا وقت ندارد اما در آینده نزدیک از حضور مدیری استفاده می کنیم.

ارسال نظر