|
|
کدخبر: ۱۷۲۱۶۹

خبرگزاری تسنیم: مردی جوان به دلیل این که همسرش پزشک بوده و به بیماران بیش از او اهمیت می دهد و دائم در بیمارستان است به دادگاه خانواده پناه آورد.

به گزارش خبرنگار حوادثخبرگزاری تسنیم، مردی جوان با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست جدایی خود را به قاضی یکی از شعب ارائه کرد.

وی در مقابل قاضی با بیان این که ۱۲ سال از زندگی مشترکمان می گذرد، اظهار داشت: همسرم پزشک است و بیش تر ساعات عمر خود را وقف بیماران کرده است و توجهی به زندگی مشترکمان ندارد.

وی با اشاره به این که یک فرزند داریم، ادامه داد: می خواهم از همسرم جدا شوم چراکه بارها مخالفتم را در خصوص شغلش اعلام کردم ولی او کار خود را کرده و زندگی من مانند یک مرد مجرد شده است که دائم تنها بوده و دور از همسرم زندگی می کنم.

مرد با تأکید بر این که زندگی مشترکمان برای همسرم اندازه بیماران هم اهمیت ندارد، گفت: شغل همسرم را ابتدای زندگی قبول کرده بودم ولی نه به این شکل که شبانه روز در بیمارستان باشد و حتی روز های تعطیل نتواند در کنار من و فرزندش باشد.

زن جوان در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان این که از ابتدای ازدواج به شوهرم شرایط کارم را مطرح کرده بودم، افزود: فرزند و شوهرم برایم اهمیت و جایگاه خاص دارند ولی نجات بیماران وظیفه من است و نمی توانم در این خصوص بی تفاوت شوم.

وی ادامه داد: وجدان کاری ام را چه کنم. شوهرم باید این مسائل را درک کند و بداند که من یک پزشک هستم و کارم دست خودم نیست و باید تمام زندگیم را وقف بیمارانم کنم بنابراین شوهرم این امر را درک کند و تحملش را افزایش دهد.

مرد بیان کرد: همسرم این موضوع را درک نمی کند که من و فرزندم به او نیاز داریم و این روش زندگی مشترک نیست.

زن بار دیگر در مقابل قاضی پرونده اظهارداشت: شوهرم با این درخواست مرا نسبت به ادامه زندگی مشترکمان ناامید کرد ولی به خاطر آینده فرزندم باید لجبازی نکرده و جدا نشویم؛ می خواهم شوهرم از این درخواستش منصرف شود.

وی با اشاره به اینکه شوهرم مهندس عمران است، ادامه داد: شغلم بسیار برایم مهم است و شوهرم فرد تحصیلکرده ای است و باید این را بداند که تنها برای حفظ زندگیمان از میزان ساعات کاری ام کم خواهم کرد.

مرد بیان کرد: چرا در این مدت همسرم این کار را نکرده و توجه به من و فرزند نداشت که امروز به دادگاه خانواده آمده و درخواست جدایی دهم.

قاضی این پرونده، حکمی مبنی بر طلاق صادر نکرد و خطاب به زن و مرد گفت: هر دو تحصیلکرده هستید و باید بیشتر میزان تحمل خود را بالا برده و دیگر حاضر نشوید کوچک ترین ناراحتی در زندگتان رخ دهد.

و بعد از چند دقیقه سکوت جلسه رسیدگی به پرونده به پایان رسید.

انتهای پیام /

ارسال نظر