|
|
کدخبر: ۱۷۲۱۷۲

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه حذف تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی تصمیم جدیدی در کتابچه مقررات و صادرات به شمار می آید، گفت: گمرکات کشور از فروردین ماه امسال این امر را اجرا می کنند.

سید عباس حسینی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، در رابطه با صفر شدن تعرفه واردات خودروهای هیبریدی و برقی، اظهارداشت: پیش از این تعرفه واردات خودروهای معمولی و برقی یکسان بود اما امسال در روند اصلاح کتابچه مقررات واردات سال ۹۳ این موضوع مورد تفکیک قرار گرفته است.

وی با بیان این مطلب که در کتابچه مقررات واردات و صادرات امسال خودروهای برقی و هیبریدی با حجم موتور کمتر از ۲۵۰۰ سی سی ملزم به پرداخت سود بازرگانی نیستند، افزود: البته این موضوع از همان اوایل فروردین ماه امسال که کتابچه مقررات واردات صادارت به گمرکات ابلاغ شده بود اجرایی می شود.

مدیر کل مقررات صادرات سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: حذف تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی تصمیم جدیدی در کتابچه مقررات و صادرات به شمار می آید که این روزها از سوی ریاست سازمان توسعه تجارت اطلاع رسانی شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر