|
|
کدخبر: ۱۷۲۱۸۷

خبرگزاری تسنیم: ابتلاء به یک بیماری هر چند مهلک برای هرکسی ممکن است اتفاق بیفتد اما صحبت کردن از بیماری خود آن هم از نوع اچ آی وی یا ایدز در اتوبوس بی آری تی و دربین مسافران به هم فشرده پایتخت جالب توجه است.

به گزارش خبرنگار تسنیم شب گذشته در خط اتوبوس بی آر تی آزادی - تهرانپارس در حالی که اتوبوس مملو از مسافران خسته از کار روزانه بود دو مرد کارتن خواب با کیسه های پلاستیکی مشکی مملو از لباسهای کهنه و سرنگ و بطری های خالی آب معدنی درلابلای مسافران از پیدا کردن خوابگاهی جدید سخن می گفتند.

یکی از مردان که سنی حدود ۶۰ سال داشت برای دوست جوانترش از احوالات زن بیمارش که مبتلا به هپاتیت و اچ ای وی است و از شدت بالای ایدز خودش و ناتوانی در تهیه داروهایش سخن می گفت.

مرد مبتلا به اچ ای وی بلند بلند از اینکه چند روزیک بار عذا می خورد و از سوزش معده و دردی که از بیماری می کشید سخن می گفت و همزمان به کارتن خواب جوانتر نکاتی بهداشتی برای نگهداری پتویش از شپش و سوسک و موش آموزش می داد.

مسافرانی که صدای بلند وی را می شنیدند به همدیگر فشرده می شدند اما در عین حال سعی داشتند موجبات ناراحتی یا عصبانیت مسافر مبتلا به اچ آی وی را فراهم نکنند. بر این اساس بازار تحلیل ها بعد از پیاده شدن دو مرد کارتن خواب گرم شد و اینکه نشستن دریک صندلی یا آویزان شدن از یک دستگیره اتوبوس و همنفس شدن با مبتلایان به اچ آی و ی و هپاتیت باعثابتلا به آن نمی شود. یکی از مسافران با بیان اینکه آنها عمدا با صدای بلند از بیماری خود سخن گفته اند و فقط معتاد بوده و مبتلا نبوده اند و قصدشان برانگیختن ترحم مسافران برای کمک بوده است و این را جدیدترین شیوه تکدی گری در پایتخت می دانست.

انتهای پیام /

ارسال نظر