|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۱۹

قائم مقام وزارت بازرگانی و صنایع کویت دردیدار با معاون وزیر اقتصاد ایران، خواستار سرمایه گذاری شرکت های کویتی در ایران شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالعزیز مشعان خالدی قائم مقام وزارت بازرگانی و صنایع کویت در راس هیات ۲۲ نفره متشکل از سازمان ها و وزارتخانه ها و شرکت های خصوصی کویت جهت بررسی زمینه های تجاری و سرمایه گذاری و همچنین برای برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیته بازرگانی ایران و کویت به ایران سفر کرده است، با بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و داراریی در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار علیشیری با اشاره سابقه همکاری های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری فیمابین دو کشور، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و بطور جدی از سرمایه گذاری شرکت های کویتی و سرمایه گذاران دیگر کشورها برای ورود به سرمایه گذاری در ایران حمایت می کند و تسهیلات و مشوق هایی را برای آنها در نظر گرفته است.

وی در ادامه بابیان اینکه روابط خوب اقتصادی وسیاسی فی مابین دوکشور متاسفانه طی سال های اخیر و همچنین حجم تجارت ایران و کویت کاهش داشته است، افزود: مسئولین و سیاستگذاران دو کشوردر عرصه اقتصادی دو کشور باید با تلاش هر چه بیشتر سطح روابط اقتصادی و تجاری را گسترش دهند.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری ضمن اعلام آمادگی کامل برای تشویق و حمایت سرمایه گذاران خارجی و شرکت های کویتی، تاکید کرد: این وظیفه سازمان های دولتی دو کشور است که موانع گسترش روابط دو جانبه را رفع نمایند، همچنین با برگزاری همایش های معرفی فرصت های سرمایه گذاری در دو کشور ایران و کویت این فرصت برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی هر دو طرف ایجاد می شود که با صاحبان پروژه ها طرفین به مذاکره پرداخته و تا بتوانند بیش از پیش مبادله و تجارت خویش را گسترش دهند.

معاون وزیر اقتصاد همچنین خواستار گسترش روابط در حوزه های گمرکی، صدور خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری مشترک شد.

مشعان خالدی قائم مقام وزارت بازرگانی و صنایع کویت نیز ضمن ابراز اهمیت گسترش روابط دو کشور توسعه مناسبات، ایران را به عنوان کشوری مسلمان و همسایه کویت دارای اهمیت دانست و ضمن دعوت از مدیران سرمایه گذاری کشور برای حضور در کویت و معرفی فرصت ها و عرصه های سرمایه گذاری ایران به بخش های خصوصی کویت گفت: این اقدام می تواند راه های گسترش دراز مدت همکاری های اقتصادی دو کشور را بیش از گذشته ارتقاء دهد.

وی ضمن اظهار تاسف از کاهش حجم تجارت بین دو کشور، تمایل خود را جهت توسعه همکاری های همه جانبه بین بخش های خصوصی و دولتی دو کشور کویت و جمهوری اسلامی ایران ابراز نمود و افزود: با تشریح قوانین و مشوقهای سرمایه گذاری و تامین بسترهای لازم زمینه برای فعالیت شرکتهای خارجی مهیا خواهد گردید.

مشعان خالدی بر اهمیت اجرایی شدن توافقات بعمل آمده و برداشتن گام های عملی برای گسترش روابط دو جانبه تاکید نمود.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در پایان اظهار امیدواری کرد: با برگزاری همایش های معرفی فرصت های سرمایه گذاری بطور مشترک و آشنایی سرمایه گذاران کویتی با فضای مطلوب اقتصادی ایران روابط اقتصادی دو کشور به ویژه همکاریهای بخش های خصوصی دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی و مبادلات تجاری فی ما بین هر چه بیشتر گسترش یابد.


ارسال نظر