|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۴۴

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدارشهرداری تهران با اشاره به ۱۵۷ بیمارستان شهر تهران که زباله بیمارستانی تولید می کنند، گفت: ۹۰ درصد آنها سیستم تصفیه آب بیمارستانی استاندارد ندارند و ۲۰درصد مراکز فاقد سیستم تصفیه هستند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، علی محمد شاعری با تأکید بر این که براساس قانون، وظیفه مدیریت پسماند خانگی با شهرداری تهران است، گفت: پسماندهای بیمارستانی و امحا و بی خطرسازی آن ها بر عهده شهرداری نیست و این موضوع وظیفه وزارت بهداشت است. متاسفانه تعدادی از بیمارستان های شهر تهران زباله های خود را به صورت غیربهداشتی مدیریت می کنند که این کار باعثآلودگی محیط زیست شهری می شود.

وی با بیان این که با همکاری اداره محیط زیست استان تهران در حال جمع آوری این زباله ها هستیم، خاطرنشان کرد: با بیمارستان هایی که در رابطه با زباله های خود مرتکب تخلف شوند، برخورد قانونی خواهیم کرد تا در نهایت بتوانیم جلوی آلایندگی این بیمارستان ها را بگیریم.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار با بیان این که بنا داریم با هماهنگی از طریق مناطق ۲۲ گانه و مسئولان وزارت بهداشت مناطق تعاملی را ایجاد کنیم تا مسئولان بیمارستان ها در کاهش این آلایندگی کاری انجام دهند، اضافه کرد: بیمارستان هایی که استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند، طبق برنامه با آن ها برخورد خواهد شد.

شاعری با اشاره به هشدار هایی که از طریق محیط زیست استان تهران به این سازمان ها داده می شود، خاطر نشان کرد: همکاری با دولت و دانشگاه علوم پزشکی در یک زمان معین، در دستور کار قرار گرفته است. در خصوص رفع آلایندگی زباله های بیمارستانی در شهر تهران نیز فعالیت هایی صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به ۱۵۷ بیمارستان شهر تهران که زباله بیمارستانی تولید می کنند، گفت: بخشی از این بیمارستان ها عملکرد نامطلوبی دارند، به طوری که ۹۰ درصد آن ها سیستم تصفیه آب بیمارستانی استاندارد ندارند و ۲۰ درصد هم فاقد سیستم تصفیه بیمارستانی هستند. این در حالی است که ۱۰۰ درصد درمانگاه ها نیز باید زباله بیمارستانی خود را با برنامه ریزی های پیش رو در بهترین شرایط ممکن امحا کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر