|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۴۶

در جلسه علنی صبح امروز مجلس صورت گرفت؛

خبرگزاری تسنیم: مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز در مصوبه ای به سازمان بازرسی کل کشور جهت استفاده از نیروهای بازنشسته مجوز داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، مطابق مصوبه مجلس، سازمان بازرسی کل کشور مجاز است در نظارت و بازرسی از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و شرکت ها و موسسات اعتباری از نیروهای بازنشسته واجد شرایط و متخصص مراجع مذکور استفاده کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، ماده ۸ این طرح را با ۱۴۸ رای موافق، ۱۹ مخالف و ۹رای ممتنع از مجموعه ۱۹۹ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.

همچنین نمایندگان مصوب کردند که در مواردی که گزارش بازرسی متضمن اعلام وقوع جرمی است، چنانچه جرم دارای حیثیت عمومی باشد، رئیس سازمان یا مقامات مأذون از طرف وی یک نسخه از گزارش را به دلایل و مدارک مربوط برای تعقیب و مجازات مرتکب به مرجع صلاح قضایی ارسال و موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری کند و در مورد تخلفات اداری، انضباطی و انتظامی مستقیما مراتب را به مراجع ذیربط منعکس کرده و پیگیری لازم را به عمل آورد. مراجع رسیدگی کننده مکلفند وقت رسیدگی و جهت حضور را به اطلاع سازمان بازرسی کل کشور برسانند.

انتهای پیام /

ارسال نظر