|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۷۷

کارگردان فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» که فیلمش در جشنواره فیلم فجر بهترین اثر از نگاه مردم لقب گرفت، از مشخص نشدن سینمای سرگروه برای اکران این فیلم در عید فطر انتقاد کرد.

گروه فرهنگی مشرق- نرگس آبیار نویسنده و کارگردان و سامان صفاری بازیگر در فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» عصر روز گذشته سه شنبه ۱۶ اردیبهشت به بهانه اکران خصوصی این فیلم در دانشگاه آزاد تهران جنوب حضور یافته و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این جلسه که از دو مادر شهید هم تقدیر به عمل آمد نرگس آبیار حرف های جدیدی را درباره وضعیت اکران تازه ترین ساخته خود مطرح کرده و گفت: علی رغم این که این روزها استقبال فراوانی از سوی دانشگاه ها و سازمان ها برای اکران خصوصی شیار ۱۴۳ صورت می گیرد هنوز هیچ راهی برای اکران عید فطر آن از سوی مسئولان سینما باز نشده است و این فیلم هنوز سینمای سرگروه ندارد.

وی در همین رابطه ادامه داد: اگر شرایط بر همین منوال پیش برود عملا مردم سینمایی را برای دیدن شیار ۱۴۳ در اختیار نخواهند داشت. از مسئولین می خواهم تا اگر «شیار ۱۴۳» که در جشنواره فیلم فجر بهترین اثر از نگاه مردم لقب گرفت، در این زمینه تصمیم گیری و اقدامات ضروری را ترتیب دهند.

این نویسنده و کارگردان در پاسخ به این سوال که آیا «شیار ۱۴۳» به دلیل حاشیه های جانبی دیده شد یا خیر، بیان کرد: «شیار ۱۴۳» از روز اولی که در جشنواره فیلم فجر حضور یافت، دیده شد و مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. فکر می کنم موضوع و دغدغه این فیلم آنقدر مهم و اساسی هست که نیازی به حاشیه برای دیده شدن نداشته باشد.

سامان صفاری بازیگر این اثر نیز در ادامه تاکید کرد: «شیار ۱۴۳» فیلمی است که در بخش خصوصی ساخته شده است. بنابراین برای اکران به سینما نیاز دارد و با توجه به دیدگاه مردم و منتقدین نسبت به آن لازم است حمایت های کافی از اکران عمومی آن هم صورت بگیرد.

«شیار ۱۴۳» محصول موسسه هنر ماندگار به تهیه کنندگی ابوذر پورمحمدی و محمدحسین قاسمی است که در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر سه سیمرغ بلورین را از آن خود کرد و به عنوان برترین فیلم از نگاه مردمی شناخته شد.

ارسال نظر