|
|
کدخبر: ۱۷۲۶۲۲

گروه مالی ملت به عنوان برنده مزایده فروش سهام شرکت فولاد آذربایجان و طرح فولاد میانه انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایمیدرو اعلام کرد: در مزایده ای که سازمان خصوصی سازی عصر روز سه شنبه برگزار کرد در بین دو شرکت متقاضی، گروه مالی ملت توانست با پیشنهاد رقم ۳۸۴میلیارد تومانی، برنده فروش سهام شرکت فولاد آذربایجان و طرح فولاد میانه شود.

بر اساس اطلاعیه ای که پیشتر از سوی سازمان خصوصی سازی منتشر شده بود برنده مزایده، ۱۰۰درصد سهام شرکت فولاد آذربایجان و ۶۵ درصد سهام طرح فولاد میانه را در اختیار می گیرد. همچنین قرار است در مدت ۲۰ روز کاری ۲۰درصد از ارزش مزایده به صورت نقد و مابقی در اقساط ۵ ساله در وجه سازمان خصوصی سازی پرداخت شود.

شرکت فولاد آذربایجان که در سال ۱۳۷۹ راه اندزی شده است از ظرفیت تولید ۵۵۰هزار تن نورد سبک برخوردار است و در کنار دست آن طرح فولاد میانه واقع شده است. این طرح به عنوان یکی از پروژه های فولاد استانی محسوب می شود و برای تولید ۸۰۰هزار تا یک میلیون تن فولاد خام طرح ریزی شده است.

به دلیل اینکه این کارخانه و طرح از زیرساخت های مشترکی برخوردارند سیاست سازمان خصوصی سازی بر این شد که سهام دو مجموعه به صورت یکجا عرضه شود.

از سوی دیگر طبق مصوبه مجلس مقرر شده ۷۰درصد از مبالغ واگذاری سهام شرکت های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در اختیار همین سازمان قرار گیرد تا صرف طرح های نیمه تمام شود. این در حالیست که در سال های گذشته به دلیل اینکه سهام واگذار شده شرکت های ایمیدرو بابت رد دیون صورت گرفته بود راه اندازی پروژه ها در دست اجرای این سازمان به تعویق افتاده است.

ارسال نظر