|
|
کدخبر: ۱۷۲۶۵۳

مدیرامور بین الملل شرکت ملی گاز ایران خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرامور بین الملل شرکت ملی گاز ایران گفت: تاکنون ۴ کشور اروپایی با ایران در مورد امکان واردات گاز مذاکره کرده اند و ما نیز راههای متعددی برای ارسال گاز به اروپا داریم اما تا امروز هیچ قراردادی در این زمینه نهایی نشده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، رمضانی اظهار داشت: در سند چشم انداز ۱۴۰۴ برای صادرات سهم ویژه ای در نظر گرفته شده و پروژه های صادرات گاز هم عمدتا بلند مدت است و بیش از ۱۵ تا ۲۵ سال دوام دارند.

وی افزود: اما برای اجرایی شدن پروژه های جدید صادرات گاز، به ویژه صادرات گاز به اروپا باید ابتدا در بحثتأمین گاز و پس از آن به بحثتأمین زیرساختهای انتقال گاز توجه کنیم.

مدیرامور بین الملل شرکت ملی گاز ایران گفت: تاکنون ۴ کشور اروپایی با ایران در مورد امکان واردات گاز مذاکره کرده اند و ما نیز راههای متعددی برای ارسال گاز به اروپا داریم اما تا امروز هیچ قراردادی در این زمینه نهایی نشده است.

وی ادامه داد: یکی از چالش هایی که در راه توسعه صادرات گاز داریم میزان مصرف بیش از استانداردها و متوسطهای جهانی است، تا زمانی که حجم عمده ای از گاز تولیدی در درون کشور مصف می شود، امکان تخصیص گاز برای صادرات با مشکل مواجه است، پس باید به بهینه سازی روند مصرف در کنار افزایش تولید و تکمیل زیرساختها توجه کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر