|
|
کدخبر: ۱۷۲۷۱۹

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه:

خبرگزاری تسنیم: دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: رئیس جمهور گفته است نگران اعتبارات احیای دریاچه ارومیه نباشید، شما راهکارهای اجرایی را ارائه دهید، تأمین اعتبارات با من.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، عیسی کلانتری امروز در نخستین نشست خبری ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: در این ۵ ماهی که رئیس جمهور مسئولیت احیای دریاچه ارومیه را به گروه دانشگاه صنعتی شریف و بنده محول کرده، ۴۵۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاهها، صاحب نظران و متخصصین دستگاههای اجرایی در ستاد احیای دریاچه ارومیه عضو شدند و ما از نظر تک تک کسانی که مطالعه ای در مورد این دریاچه داشته اند برای اتخاذ راهکارهای اجرایی استفاده کرده ایم.

وی افزود: ما مشکلمان این بود که واقعا نمی دانستیم با این دریاچه چه باید بکنیم، اما دوستان ما در این ستاد به این سوال پاسخ دادند و ۱۹ راهکار اجرایی برای احیای دریاچه ارومیه تعریف شد که از این ۱۹ راهکار، ۱۳ راهکار مورد تصویب کارگروه اصل ۱۳۸ قرار گرفت و دستور العمل احیای دریاچه ارومیه تا سه هفته دیگر به هیئت وزیران می رود.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه راهکارهای نهایی شده علاوه بر جمع بندی تمامی صاحب نظران داخلی، با اجماع نظرات کارشناسان بین المللی از سراسر کشور اتخاذ شده، گفت: رئیس جمهور گفته است نگران اعتبارات احیای دریاچه ارومیه نباشید، شما راهکارهای اجرایی را ارائه دهید، تأمین اعتبارات با من.

وی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی مجموع مهاجرت های اتفاق افتاده در درون کشور به یک میلیون و یکصدهزار نفر رسید که برای استانهای مرکزی کشور مشکلات عدیده ای به وجود آورد. اگر دریاچه ارومیه خشک شود، زندگی ۵ تا ۶ میلیون نفر ساکن اطراف این دریاچه را تحت الشعاع قرار می دهد و رئیس جمهور با توجه به حجم تأثیرگذاری این دریاچه بر زندگی این تعداد قابل توجه از هموطنانمان، توجه ویژه ای به اجرایی شدن راهکارهای احیای دریاچه ارومیه دارد.

کلانتری خاطرنشان کرد: برنامه داریم همانطور که در طی ۱۰ تا ۱۲ سال این دریاچه خشک شده، طی ۱۰ تا ۱۲ سال آینده آنرا آرام آرام احیا کنیم و این امکانپذیر است.

انتهای پیام /

ارسال نظر